Żołnierze Wyklęci…

0
622

Sporo będzie  się  działo w Legnicy  1-ego marca…

Legnicka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Piotrem Lipińskim –

„ŻOŁNIERZE WYKLĘCI I ŻOŁNIERZE PRZEKLĘCI” – Siedziba LBP ul. Piastowska 22

01.03.2022 r. godz. 17.00

Piotr Lipiński (na zdjęciu) to uutor książek „Bicia nie trzeba było ich uczyć. Proces Humera i oficerów śledczych Urzędu Bezpieczeństwa”, „Cyrankiewicz. Wieczny premier”, „Bierut. Kiedy partia była bogiem”, „Gomułka. Władzy nie oddamy”, „Kroków siedem do końca. Ubecka operacja, która zniszczyła podziemie”, „Niepowtarzalny urok likwidacji. Reportaże z Polski lat 90” (wspólnie z Michałem Matysem), „Geniusz i świnie”, „Anoda. Kamień na szańcu”, „Raport Rzepeckiego”, „Absurdy PRL-u” (również z Michałem Matysem) oraz cyklu: „Bolesław Niejasny”, „Ofiary Niejasnego” i „Towarzysze Niejasnego”, opisującego ofiary i katów epoki polskiego stalinizmu. Kilkakrotnie wyróżniany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i nominowany do nagrody Grand Press. Laureat nagrody Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za dokument „Co się stało z polskim Billem Gatesem”. Nominowany do Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego za książkę o Cyrankiewiczu, za wydawnictwo „Bierut. Kiedy partia była bogiem” do Kryształowej Karty Polskiego Reportażu, zaś reportaż „Kroków siedem do końca” otrzymał nominację do Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.

 

Legnicki Klub…

…Gazety Polskiej zaprasza i prosi o aktywne zapraszanie wszystkich patriotów z Legnicy i okolicy na społeczne obchody święta 1 marca – Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Początek 17.40 Obelisk Ofiar Bolszewizmu róg ul. Muzealnej/Gwarnej. Potem przejście na plac Słowiański i o godzinie 18.30 Msza Św. w katedrze w intencji zbawienia wiecznego Żołnierzy Wyklętych w imieniu klubu zaprasza Robert Żeleźny.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię