Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych. Złotoryjscy policjanci wyeliminowali z ruchu pirata drogowego.
Na drodze w kierunku Legnicy złotoryjscy mundurowi dostrzegli samochód osobowy, którego kierowca zdecydował się na bardzo niebezpieczne manewry. Mężczyzna wyprzedzał inne pojazdy w obszarze zabudowanym, na podwójnej linii ciągłej, na domiar złego kolejny niebezpieczny manewr wykonał w obrębie przejścia dla pieszych.
Zdecydowanie kierowca swoim zachowaniem stwarzał poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu.
Policjanci widząc zachowanie kierowcy niezwłocznie zareagowali, zatrzymując go do kontroli drogowej.
link poniżej
Za popełnione wykroczenia 46-latek otrzymał mandat w kwocie 2500 złotych oraz 25 punktów karnych, co skutkowało utratą prawa jazdy. Tym samym kierowca zobligowany będzie ponownie ubiegać się o uprawnienia.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.
Każdy kierowca powinien wziąć pod uwagę również pozostałe czynniki takie jak: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie, zażywane leki.
W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci zwracają szczególną uwagę na wszelkie zachowania niezgodne z prawem.
podkom. Dominika Kwakszys
KPP w Złotory






























