Wspólne działania Policji i Straży Ochrony Kolei w Złotoryi

0
592

Złotoryjscy policjanci i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Jeleniej Góry prowadzili wspólne działania na terenie powiatu złotoryjskiego. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i kierowcom, a także zapobieganie dewastacji oraz kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Akcja była realizowana w ramach międzynarodowej organizacji państw członkowskich Unii Europejskiej- RAILPOL.

Działania prowadzono wczoraj od wczesnych godzin porannych. Kontrole policjantów i funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei można było zobaczyć w obrębie infrastruktury kolejowej, na terenie całego powiatu złotoryjskiego. Wspólne patrole dbały o bezpieczeństwo pieszych i kierowców na przejazdach kolejowych i w innych miejscach, gdzie może dochodzić do niebezpiecznych zdarzeń. Funkcjonariusze sprawdzali między innymi miejsca, gdzie piesi skracając sobie drogę przekraczają tory w miejscach niedozwolonych. Kontrolowali także te odcinki torowisk, w których wcześniej dochodziło do niszczenia i dewastacji elementów metalowych czy też kradzieży mienia.

Planowane są kolejne wspólne działania na terenie powiatu.

Pamiętajmy – przejazdy kolejowe to miejsca, gdzie użytkownicy dróg, zarówno piesi, jak też kierujący pojazdami, bezwzględnie winni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza zasady szczególnej ostrożności.

 mł. asp. Dominika Kwakszys

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię