Wolni działają

0
230

Legnicki Komitet Wolnych Polaków (legnicka oddolna inicjatywa obywatelska powstała w tym roku) – to kilku ludzi, którzy uważają, że władze państwowe łamią prawo lub/i ich decyzje są sprzeczne z polskim interesem narodowym.

Dlatego działają. 22 lutego zorganizowali jedną manifestację przeciwko działaniom rządu, a 23 marca drugą (pod hasłem „Murem za polskimi rolnikami”). 6 marca jego członkowie uczestniczyli w proteście rolników na ulicy Jaworzyńskiej. Niektórzy członkowie uczestniczyli indywidualnie w proteście 10 maja w Warszawie „Precz z Zielonym Ładem”, organizowanym przez  solidarnościowe związki zawodowe.

Od samego początku członkowie Komitetu zbierają podpisy pod wnioskiem NSZZ „Solidarność”  o referendum w sprawie Zielonego Ładu i aktualnej polityki klimatycznej UE -już ponad 300 podpisów. Robią to zarówno indywidualnie, jak i na przykład na happeningu „NIE dla Zielonego Ładu”, który odbył się przy Galerii Piastów na ulicy Najświętszej Marii Panny w Legnicy.  Przechodniom rozdawano tekturowe domki i zielone baloniki, pokazano atrapy domu zeroemisyjnego i pompy cieplnej (z cenami!) zachęcano do podpisywania wniosku o referendum i prowadzono: „długie Polaków rozmowy”.

Robert Żeleźny

Fot. Adam Kowalczyk

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię