Tragedia

0
621

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj na drodze wojewódzkiej nr 292 w powiecie lubińskim. Na miejscu śmierć poniósł 28-letni mieszkaniec gminy Rudna, który kierował volkswagenem. Do czasu wykonania czynności procesowych droga była całkowicie zablokowana. Na miejscu pracowali policjanci, pod nadzorem prokuratora, a także biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 292 pomiędzy miejscowościami Lasowice – Przychowa. Jak wstępnie ustalili policjanci wydziału ruchu drogowego, kierujący volkswagenem, 28-letni mężczyzna, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, prawdopodobnie z powodu niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, wjechał do rowu, a następnie uderzył w drzewo. Mężczyzna w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu.

Auto, którym poruszał się mieszkaniec gminy Rudna, nie miało aktualnych badań technicznych (ostatnie badania wykonano w 2018 roku), a także ubezpieczenia OC. Kierowca nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 28-latek posiadał podwójny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci na czas czynności procesowych zamknęli całkowicie drogę. Na miejscu pracowali funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, dochodzeniowo – śledczego, prokurator oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Śledczy pod nadzorem prokuratora będą teraz szczegółowo wyjaśniać okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o czujność i ostrożność na drodze. Każdy manewr za kierownicą w ułamek sekundy może zamienić się w tragiczne w skutkach zdarzenie. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych.

asp. szt. Sylwia Serafin

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię