STUDENCI ZAROBIĄ W CZASIE PRAKTYK

0
1401

Stu trzydziestu ośmiu studentów państwowych wyższych szkół zawodowy rozpocznie we wrześniu półroczne staże w dolnośląskich placówkach ZUS. W całym kraju Zakład przyjmie ponad 1,4 tysięcy praktykantów, którzy będą pracowali w ZUS za wynagrodzenie wyższe od minimalnego. Studenci ze środków programu mogą mieć również refundowane dodatkowe koszty takie jak na przykład koszty dojazdów i zakwaterowania w przypadku odbywania praktyki poza miejscem zamieszkania.

List intencyjny w sprawie programu praktyk zawodowych podpisali minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska oraz przewodniczący Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych prof. Witold Stankowski.

Do końca…

… roku na płatne staże zaplanowano w budżecie 35 milionów złotych – w tym 20 milionów złotych pochłoną wypłaty dla studentów, co oznacza, że każdy z uczestników praktyk będzie otrzymywał 2360 zł miesięcznie przez cały czas trwania programu. Cały projekt będzie trwał do stycznia 2019 r.

– Dla studentów to dobra okazja na poznanie praktycznej realizacji ustawy o zabezpieczeniu społecznym a także instytucji publicznej, jaką jest ZUS. Dla naszych pracowników studenci będą wsparciem w codziennej pracy – mówi Beata Dyko Dyrektor Oddziału ZUS w Wałbrzychu. – Nie wykluczam, że wiedza i umiejętności, które młodzi ludzie uzyskają w czasie półrocznego pobytu w ZUS mogą zachęcić ich do podjęcia pełnoetatowej pracy u nas po ukończeniu studiów. Dla nas, pracownik z doświadczeniem w pracy w administracji publicznej wart byłby zatrudnienia – dodaje Beata Dyko.

Dzisiaj…

… chyba wszyscy wiedza, że na rynku pracy wygrywają ci, którzy poza akademickim wykształceniem mogą pochwalić się praktycznymi umiejętnościami dzięki praktykom w ZUS młodzi ludzie będą mieli możliwość zdobycia, cennych na rynku pracy, kompetencji w zakresie ubezpieczeń społecznych, a także doświadczenia w pracy w administracji publicznej.

Projekt „Program Praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” realizowany jest z Programu Wiedza Edukacja Rozwój przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jego celem jest wypracowanie nowego modelu praktyk studenckich i udział siedmiu tysięcy studentów uczelni zawodowych w takich praktykach.

Wartość…

…całego projektu to 136 mln złotych. Nabór wniosków prowadzony jest od marca 2016 r. do września 2018 r. Dotychczas wsparcie otrzymały trzydzieści dwie szkoły wyższe, w tym dwadzieścia pięć Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych.

Szkoły na Dolnym Śląsku, których studenci mają możliwość wzięcia udziału w praktykach w ZUS w oddziałach we Wrocławiu, Legnicy i Wałbrzychu: Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie.

(ikzus)

Udostępnij
Poprzedni artykułOBRAZKI ZE STANU…
Następny artykułPRODUCENCIE WINA…

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię