Straciła prawo jazdy na 3 miesiące

0
225

Złotoryjscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którym kierowała 30-letnia kobieta. Jak się okazało, 5-osobowym autem przewoziła siedmioro dzieci! Niestety nie wszystkie były przewożone w sposób zgodny z przepisami a przede wszystkim bezpieczny. Kobieta za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego straciła prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymała także mandat oraz 15 punktów karnych.

 

Bywa, że pęd życia i nieustanny pośpiech towarzyszący codzienności powodują, że niektórzy zbyt mało uwagi przywiązują do bezpieczeństwa własnego i bliskich. Czasem może się wydawać, że nasze dobre umiejętności za kierownicą zapewnią nam bezpieczną podróż, a zapominamy, że przecież na drodze może dojść do różnych sytuacji, w których np. nie z naszej winy staniemy się uczestnikami zdarzenia. Wtedy ma znaczenie, jak przygotowaliśmy się do podróży i czy dołożyliśmy wszelkich starań, aby zminimalizować skutki ewentualnego wypadku.

Wczoraj, około południa, policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Honda. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że w samochodzie przeznaczonym do przewozu 5 osób, poza 30-letnia kierującą, znajduje się siedmioro pasażerów – dzieci w wieku od 4 miesięcy do 10 lat.

Sposób przewożenia części małoletnich pasażerów pozostawiał wiele do życzenia. Najmłodszy był przewożony w prawidłowy sposób, w foteliku na przednim siedzeniu, natomiast pozostałe dzieci podróżowały na tylnej kanapie, bez odpowiednich urządzeń, jedynie częściowo zapięte pasami bezpieczeństwa.

Kobieta była trzeźwa i posiadała wymagane uprawnienia. Niestety z uwagi na wykroczenie polegające na przewożeniu większej liczby pasażerów niż ta, którą określa dowód rejestracyjny pojazdu, kobieta straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dodatkowo za nieprawidłowy sposób przewożenia pasażerów otrzymała mandat i 15 punktów karnych. Dzieci zostały przekazane pod opiekę rodziny.

Dolnośląscy policjanci przypominają i apelują: bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami! W samochodzie zawsze dbajmy o bezpieczeństwo swoje i pasażerów. Pamiętajmy, że jazda bez zapiętych pasów czy przewożenie dziecka bez fotelika może doprowadzić do tragedii.

Dziecko bez fotelika podczas gwałtownego hamowania lub ostrego manewru jest zupełnie bezbronne i narażone na urazy, utratę zdrowia a nawet śmierć. Niekorzystanie z pasów nawet przez jedną osobę w aucie, stanowi ogromne zagrożenie nie tylko dla niej samej ale i dla pozostałych pasażerów w razie wypadku, a nawet przy niegroźnej z pozoru kolizji. Gdy dochodzi do mocnego uderzenia, pasy mogą nie tylko ocalić przed śmiercią, ale przede wszystkim zminimalizować obrażenia.

KPP w Złotoryi

asp. Dominika Kwakszys

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię