Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022 w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Legnicy

0
765

21 czerwca br. odbyła się uroczystość podsumowania roku szkolnego 2021/2022, połączona z 10. rocznicą nadania sztandaru Oddziałowi Okręgowemu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy oraz z obchodami 10 – lecia działalności Społecznej Rady Programowo-Doradczej TPD. Udział w przedsięwzięciu wzięła Wicestarosta Legnicki Janina Mazur.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że za wieloletnią pomoc, otwartość i życzliwość statuetkę Darczyńca roku 2021/2022 z rąk Prezesa Zarządu Okręgowego TPD Kazimierza Pleśniaka odebrała Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, która dziękując za to wyjątkowe wyróżnienie podkreśliła, że działalność na rzecz najbardziej potrzebujących rodzin i najmłodszych dzieci to wartości ponadczasowe, a obecna trudna sytuacja wielu rodzin wymaga wsparcia i działań, które pomogą w ich codziennym życiu.

Podczas uroczystości wręczono statuetki wszystkim tym osobom, które mają ogromny wkład w działalność na rzecz dzieci. Wśród wyróżnionych statuetkę „Pomocna dłoń” wręczono Przewodniczącej Koła TPD przy Szkole Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach – Pani Elżbiecie Kaźmierowskiej. W dorocznym rankingu najaktywniejszych kół działających w środowisku wiejskim zwyciężyło Koło Przyjaciół Dzieci funkcjonujące przy Szkole Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach.

Ponadto za całokształt działań w roku 2021/2022 wręczono sześć pucharów, którymi wyróżniono Koła szkół i placówek z terenu powiatu legnickiego:

– Koła działające w środowisku wiejskim:

I miejsce Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach,

II miejsce Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzicach,

II miejsce Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Kunicach,

III miejsce Szkoła podstawowa w Krzywej,

– Koła działające w miastach:

II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 4 w Chojnowie,

– Koła działające w przedszkolach:

III miejsce Samorządowe Przedszkole Wyspa Marzeń w Kunicach.

Uroczystemu Podsumowaniu Roku towarzyszyły występy artystyczne.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym.

 

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię