W legnickim SDK Atrium odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych nadesłanych na trzecią edycję konkursu „Anioły”, dedykowanego dzieciom i młodzieży od 5 do 14 roku życia.
Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych, a laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz gry edukacyjne wydawnictwa „Nasza księgarnia”. Na konkurs wpłynęło ponad 350 prac wykonanych w różnych technikach plastycznych, m.in. malarstwo, rysunek, grafika, kolaż oraz wiele prac przestrzennych. Jury w składzie: Justyna Teodorczyk – dyrektorka Galerii Sztuki w Legnicy, Marta Grzesik-Studzińska – kierowniczka SDK „Atrium” oraz Agnieszka Matwiejszyn – instruktorka sekcji plastycznej domu kultury „Atrium” przyznało 28 nagród i 7 wyróżnień. Wystawa prac plastycznych prezentowana jest w Domu Kultury „Atrium” do 31 stycznia 2025 r.
Kategoria I od 5 do 7 lat
Nagrody:
Aleksander Malchar,
Zuzanna Pawelczyk,
Leon Kucy,
Milena Puczyńska,
Milena Witowska,
Milena Głaz,
Igor Jakubik,
Szymon Kwapis,
Kacper Bednarczuk,
Kacper Malik,
Magda Czech
Wyróżnienia:
Emilia Duduzińska,
Zuzanna Chichłowska,
Amelia Mandosik,
Zuzanna Pietrzykowska
Kategoria II od 8 do 10 lat
Nagrody:
Katia Kotyk,
Zuzanna Pniewska,
Karolina Kucy,
Aleksandra Sarnik,
Wojciech Kruczek,
Sophia Bień-Hadinoto,
Jakub Pietrzyk,
Liliana Buchnat,
Oliwia Pawliszak,
Lena Cemka,
Zofia Meksa,
Larysa Chudyk
Wyróżnienie:
Fabian Chrośniak,
Przemysław Głęboki,
Stanisław Rabczenko
Kategoria III od 11 do 14 lat
Nagrody:
Zuzanna Bylińska,
Sara Pecia,
Tomasz Pietrzykowski,
Bartosz Fassa,
Zofia Rybka









[at]































