Odzyskali rower

0
189
Złotoryjscy policjanci odzyskali skradzione mienie w postaci roweru górskiego i zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o to przestępcze działanie. Jednoślad został zabezpieczony na cmentarzu, gdzie 33-latek ukrył go za grobem swojej babci. Za przestępstwo popełnione w warunkach recydywy będzie odpowiadał przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru górskiego, do której doszło w centrum Złotoryi. Jednoślad został skradziony w dzień, z terenu klatki schodowej wielorodzinnego budynku, a jego wartość została wyceniona na kwotę około 2,5 tysiąca złotych.

Podczas prowadzonych czynności złotoryjscy kryminalni ustalili, że związek z kradzieżą może mieć 33-letni złotoryjanin. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy tego samego dnia odzyskali także skradziony jednoślad. 33-latek ukrył go w dość nietypowym miejscu. Bezpośrednio po popełnionym przestępstwie udał się na cmentarz, gdzie schował rower za grobem swojej babci.

Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży mienia, który zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. 33-latkowi grozi jednak wyższy wymiar kary, ponieważ przestępstwo popełnił w warunkach recydywy. O jego losie będzie decydował teraz sąd.

Aby uniknąć kradzieży roweru, warto zadbać o jego prawidłowe zabezpieczenie.

  • Przede wszystkim należy wyposażyć jednoślad w solidny łańcuch i kłódkę oraz zawsze przypinać go do trwałego elementu np. budynku, balustrady czy stojaka rowerowego.
  • Jeśli rower nie posiada numerów fabrycznych, warto pomyśleć nad tym, aby nanieść indywidualne oznaczenia oraz zrobić zdjęcie roweru- te dane znacznie ułatwią policjantom odzyskanie mienia w przypadku jego kradzieży.
  • Unikać przechowywania roweru w miejscach ogólnodostępnych. Warto wybierać garaże, piwnice lub komórki, które są zabezpieczone przed dostępem osób postronnych.

asp. Dominika Kwakszys

KPP w Złotoryi

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię