Nowe karetki

0
534

Do Pogotowia Ratunkowego w Legnicy trafiły 4 nowe ambulanse. Pojazdy trafią do podstacji pogotowia zlokalizowanych w Jaworze, Złotoryi i Chojnowie. Dzięki wsparciu lokalnych samorządów karetki wyposażone są w nowoczesne, specjalistyczne tablety.

– Systematycznie unowocześniamy dolnośląski system ochrony zdrowia. Nowoczesne, dobrze wyposażone karetki to jego bardzo ważny element. Szybkie dotarcie do pacjenta i sprawnie udzielona pomoc często decyduje o jego życiu – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Wszystkie nowe karetki to ambulanse typu C. Jeden z nich, wraz z wyposażeniem o wartości 476 848 zł sfinansowany został w ramach RPO województwa dolnośląskiego. Pozostałe pojazdy, wraz z wyposażeniem o wartości 1 579 739 zł zakupiono dzięki wsparciu Ministerstwa Zdrowia ze środków europejskich.

– Współpraca z legnickim Pogotowiem Ratunkowym jest wzorowa. Pozyskanie nowych ambulansów jest wynikiem zaangażowania zarówno strony rządowej jak i samorządowej. To kolejne karetki, które trafiły do jednostki w ostatnim czasie. Na koniec ubiegłego roku tabor Pogotowia wzmocniła pierwsza na Dolnym Śląsku karetka bariatryczna – mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

(umwd)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię