Niemieckie śmieci do Polski

0
410

Odpady z Niemiec. KAS zatrzymała ponad 37 ton nielegalnego złomu aluminium. Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała ponad 37 ton nielegalnych odpadów w postaci złomu aluminium. Odbiorca nie posiadał zezwolenia na przetwarzanie przewożonych odpadów. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska (WIOŚ) uznał przewóz za nielegalny.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu skontrolowali 2 samochody ciężarowe na autostradzie A4, w okolicach Jędrzychowic, które jechały z Niemiec. Transporty ponad 37 ton odpadów w postaci złomu aluminium były zgłoszone w systemie SENT i miały trafić do jednej z miejscowości w woj. małopolskim. W wyniku kontroli dokumentów funkcjonariusze ustalili, że Polski odbiorca nie posiadał zezwolenia na przetwarzanie przewożonych odpadów i ich utylizację.
WIOŚ uznał przewóz za nielegalne przemieszczanie odpadów za co grozi odbiorcy kara od 10 tys. zł do 1 mln zł.
Transporty odpadów zostały zawrócone do nadawcy w Niemczech.

(kas)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię