Młody mężczyzna zasłabł w parku

0
382

Policjanci z Lubina otrzymali zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie leżącym w jednym z parków. Jako pierwsi znaleźli się na miejscu, lecz potrzebujący pomocy już nie oddychał, miał bardzo słabo wyczuwalne tętno, leciała mu krew z nosa i piana z ust. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do ratowania życia mężczyźnie i przez około 20 minut prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. Po przyjeździe zespołu karetki pogotowia ratunkowego, przekazano 29-latka medykom, którzy kontynuowali reanimację. Szybka, a przede wszystkim prawidłowa i skuteczna reakcja funkcjonariuszy pozwoliła na błyskawiczną pomoc mężczyźnie, który trafił pod opiekę specjalistów.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w godzinach popołudniowych. Oficer dyżurny otrzymał informację, że w jednym z parków na terenie miasta leży osoba i nie wiadomo czy oddycha. Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci wydziału prewencji lubińskiej komendy. Przy fontannie w parku zauważyli leżącego, nieprzytomnego mężczyznę. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielania mu pomocy, wzywając w międzyczasie Pogotowie Ratunkowe.

Policjanci sprawdzili funkcje życiowe pokrzywdzonego. Nie oddychał, a tętno miał bardzo słabo wyczuwalne. Liczyła się każda minuta. Mundurowi przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Walka policjantów o życie tego mężczyzny trwała około 20 minut.

Wówczas przyjechali medycy, którzy kontynuowali reanimację, aż do powrotu u niego funkcji życiowych.

Dzięki szybkiej i profesjonalnej pomocy lubińskich policjantów, kolejne ludzkie życie zostało uratowane.

Funkcjonariusze Policji pomagają i chronią również tą najważniejszą z wartości, jaką jest życie drugiego człowieka. 29-latek, to kolejna osoba, która znalazła się w sytuacji, gdzie tylko szybka reakcja mogła mu uratować życie. Kolejny raz lubińscy funkcjonariusze udowodnili, że można na nich liczyć w każdej sytuacji.

  asp. szt. Sylwia Serafin

 

Udostępnij
Poprzedni artykułGKS Tychy – Miedź
Następny artykułW Kudowie festiwalowo

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię