Kampanijnie

0
816

Kampania  prezydencka  w pełni. W weekend  nasz  region  odwiedzili Rafał Trzaskowski (Legnica) i Andrzej Duda (Złotoryja). Kampania Andrzeja  Dudy  została  jeszcze wzmocniona  spotkaniem z Elżbietą  Witek. Kilka  dni wcześniej w  Lubinie  był Krzysztof  Bosak.

W sobotę legniccy członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości spotkali się w Letia Bussines Center z Marszałek Elżbietą Witek w ramach przedwyborczych spotkań organizowanych przez „drużynę Andrzeja Dudy”. Wydarzenie, które trwało około godziny, rozpoczęto od otwartej także dla publiczności, konferencji prasowej. Pani Marszałek odpowiadała na wszystkie pytania dziennikarzy. Zapewniła, że wyborów wobec obstrukcji większości samorządów w maju przeprowadzić się nie dało. Optymistycznie zapewniała, że granty i pożyczki w ramach europejskiego planu odbudowy nie są obwarowane jakimiś specjalnymi warunkami. Niedługo rozpoczną się prace w Sejmie nad nowelizacją budżetu. W głównej części Pani Marszałek jasno i dobitnie przedstawiła wagę wyborów prezydenckich – jako grę o wszystko. Jej zdaniem, jeden nieudany dzień wyborczy -28 czerwca może zniszczyć cały dorobek 5 lat rządów Zjednoczonej Prawicy, wszak główny kontrkandydat deklaruje po ew. zwycięstwie „wypalenia żelazem wszystkiego, co zrobił PiS” i dlatego trzeba zrobić wszystko dla reelekcji Andrzeja Dudy. Tutaj nastąpiła klasyczna prośba ze strony przedstawiciela formacji rządzącej, powtarzana przy okazji każdych wyborów ostatnich lat – rozmawiajcie Państwo z członkami rodzin, z wahającymi się, aby ich przekonać dla naszego kandydata. Przedstawiając osiągnięcia Zjednoczonej Prawicy wskazała, że były osiągane w bardzo niesprzyjających warunkach wewnętrznych i zewnętrznych, że rządy Prawa i Sprawiedliwości w „normalnych” warunkach miałby jeszcze większe sukcesy. Na koniec spotkania było 5 pytań od publiczności. Streszczając: – zobowiązania finansowe państwa z tytułu ubiegłorocznej suszy zostały w 90% zrealizowane, koniec nastąpi niedługo; dzięki rządom Prawa i Sprawiedliwości powstrzymano nielegalną imigrację i przymusową relokację imigrantów, którzy nigdy się nie za asymilują; gdyby pojawiła się masową chęć powrotu do Polski emigrantów zarobkowych rząd przygotowałby odpowiedni projekt dla jej realizacji; podstawowym nośnikiem przekazywania wartości patriotycznych jest rodzina; Pani Marszałek popiera wsparcie ekonomiczne dla kościoła św. Jana w Legnicy.

W  niedzielę w centrum  Legnicy zgromadzili  się  zwolennicy Rafała Trzaskowskiego.  Pogoda   dopisała,  humory  również. Kandydata Platformy Obywatelskiej  jako  gospodarz „wprowadzał” prezydent  Legnicy Tadeusz Krzakowski. Hasła  typowe,  antypisowskie,  „czas  na  zmiany” (znowu???). Energii  jednak  nie  brakowało, więc  kto  wie  czy… Warszawa  nie  musi  się  szykować  na  zmiany w  swoim  urzędzie  miasta…

Z komentarzy członków  Platformy,  po  wiecu w Legnicy, najzabawniejszy był ten o  atucie  młodości Trzaskowskiego,  w przypadku  tego  najstarszego  wśród  liczących  się  kandydatów.

Oczywiście  kampanijne  wiece  pokazują   jaką  fikcją  jest  tzw.  pandemia i po  co  przeniesiono wybory  z  10  maja.  Maseczki?  Dwa  metry??? 😉 😉 😉

(rz, sz)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię