Hazard po legnicku

0
229

Po raz kolejny legniccy policjanci i celnicy udowodnili, że są skuteczni w ujawnianiu i zwalczaniu procederu nielegalnych gier hazardowych. Kolejne miejsce odkryto w pomieszczeniu znajdującym się na dzielnicy Fabryczna w Legnicy. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie 4 automaty, na których były zainstalowane gry o charakterze losowym, części zamienne do nich, karty płatnicze oraz gotówkę. 56-latka, która pracowała w lokalu, usłyszała już zarzuty za organizowania gier hazardowych wbrew przepisom ustawy. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

 

W miniony czwartek (4lipca) policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zaplanowali wspólne działania, aby zlikwidować kolejną jaskinię hazardu. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że w pomieszczeniu znajdującym się na dzielnicy Fabryczna w Legnicy ma znajdować się kilka automatów do gier hazardowych, na które wymagana jest specjalna koncesja. Ta informacja bardzo szybko potwierdziła się. Kiedy policjanci i celnicy weszli do lokalu cztery urządzenia były włączone do prądu i gotowe do pracy.

W toku prowadzonych czynności mundurowi potwierdzili, że na ujawnionych i zabezpieczonych 4 automatach do gier hazardowych zainstalowane były gry o charakterze losowym prowadzone w celach komercyjnych na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

Ponadto przeprowadzone przez policjantów i celników na miejscu eksperymenty procesowe potwierdziły, że są to automaty działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Na tej podstawie maszyny zostały zabezpieczone i przekazane funkcjonariuszom  Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie.

Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci zabezpieczyli części zamienne do automatów, karty płatnicze, telefony komórkowe oraz gotówkę. W lokalu znajdowała się 56-letnia mieszkanka Legnicy, której na kolejnym etapie przedstawiono zarzut organizowania gier hazardowych wbrew przepisom ustawy.

Policjanci i celnicy w dalszym ciągu będą bezwzględni w ujawnianiu i zwalczaniu tego rodzaju nielegalnego procederu oraz zapowiadają kontynuację takich działań. Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się właściciele automatów, ich współpracownicy oraz właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry hazardowe.

Za posiadanie nielegalnych automatów i innego sprzętu umożliwiającego prowadzenie gier hazardowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

KMP w Legnicy

kom. Jagoda Ekiert

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię