Gościnne występy lubinianina w Polkowicach

0
620

Pięć zarzutów włamań do piwnic na terenie miasta przedstawili polkowiccy śledczy 28-letniemu mieszkańcowi Lubina. Na trop włamywacza doprowadziła policjantów analiza odcisków palców znajdujących się w policyjnej basie AFIS. Złodziej wpadł, bo na miejscu zdarzenia technik kryminalistyki zabezpieczył jego ślady linii papilarnych. Mimo, ze do przestępstw doszło 4 lata temu, to właśnie teraz – po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach nie było wątpliwości, że mężczyzną, którego szukają funkcjonariusze jest 28-letni lubinianin, aktualnie przebywający w Areszcie Śledczym.Polkowiccy policjanci jeszcze w 2018 roku zajmowali się sprawami włamań do piwnic. Dotychczas sprawca przestępstw, w wyniku których polkowiczanie stracili znajdujące się wewnątrz pomieszczeń narzędzia, pozostawał nieuchwytny. Funkcjonariusze wykonali wtedy na miejscu wiele czynności procesowych, które dawały nadzieję na nieuchronność kary dla człowieka odpowiedzialnego za wspomniane czyny i jak się okazało nie poszły one na marne.

Pociągnięcie do odpowiedzialności sprawcy opisywanych włamań było możliwe m.in. dzięki pracy technika kryminalistyki, który na miejscu przestępstwa zabezpieczył ślady linii papilarnych. Wówczas wprowadzenie zabezpieczonych odbitek palców do systemu AFIS (Automatyczny System Identyfikacji Daktyloskopijnej), nie wniosło do sprawy nic nowego. Potem zostały wykonane kolejne czynności, jednak nie udało się schwytać złodzieja.

Do sprawy wrócono kilka dni temu, kiedy to we wspomnianym systemie AFIS pojawiły się te samy wzory odcisków. Obecna analiza nie pozostawiła wątpliwości, że należą one do 28-latka, którego miejsce zamieszkania nie będzie trudne do ustalenia. Mężczyzna bowiem aktualnie przebywa w celi Aresztu Śledczego w Piławie Dolnej.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego komendy w Polkowicach  przedstawili 28-latkowi pięć zarzutów kradzieży z włamaniem, po czym ponownie wrócił do swojej celi. Lubinianin podejrzany o przestępstwa popełnione w 2018 roku na terenie Polkowic może spędzić w więziennej celi dodatkowe 10 lat.

mł. asp.  Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Polkowicach

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię