Forum Edukacji Kulturowej 4 listopada w Legnicy

0
1078

III Dolnośląskie Forum Edukacji Kulturowej odbędzie się 4 listopada w sali maneżowej Legnickiego Centrum Kultury. To trzecia – po wrocławskiej i wałbrzyskiej – odsłona tego wydarzenia, które tym razem za sprawą Galerii Sztuki i Ośrodka Działań Artystycznych Firlej gościć będzie w Legnicy i zgromadzi animatorów, artystów, edukatorów i nauczycieli, zainteresowanych oddolnymi inicjatywami kulturalnymi.

Podczas forum podsumujemy tegoroczne inicjatywy oraz 3 lata programu Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku, podzielimy się garścią pomysłów i inspiracji oraz wymienimy doświadczeniami na styku obszarów oświaty i kultury.

Wśród prelegentów pojawi się m.in. aktywistka i artystka Cecylia Malik, która niedawno prezentowała swoje eko-projekty w legnickiej galerii, Rafał Sadownik – pomysłodawca Rezerwatu Dzikich Dzieci, „przygodowego placu zabaw”, do którego dorośli nie mają wstępu czy Paweł Kamiński – prowadzący blog „Menadżer kultury”, który zaprezentuje szereg inicjatyw edukacji kulturowej na Dolnym Śląsku.

Bardzo Młoda Kultura to program, który finansuje działania kulturalne, społeczne i edukacyjne dedykowane młodym. Galeria Sztuki w Legnicy już po raz trzeci została partnerem projektu, realizowanego przez Ośrodek Działań Artystycznych Firlej we Wrocławiu, a sponsorowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Więcej o legnickich odsłonach BMK 2021: https://galeria.legnica.eu/bardzo-mloda-kultura/

Wstęp jest bezpłatny. Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/Q2CPZvL4MRhL2Ve6A

Udostępnij
Poprzedni artykułBolesławiec w Dubaju
Następny artykułDiuna – po seansie

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię