Euro z Kościołem Pokoju kupisz w maju

0
765

Z okazji 20 – lecia wpisania Kościoła Pokoju na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gmina Jawor wraz z firmą Banknoty Pamiątkowe przygotowuje wyjątkową niespodziankę.

15 maja Jawor  zaprezentuje unikalny banknot o nominale 0 euro, przedstawiający świątynię wraz z jej kunsztownymi elementami ozdobnymi. Ten niepowtarzalny egzemplarz wzbogaci kolekcje niejednego pasjonata numizmatyki i będzie wspaniałą pamiątką tej ważnej dla wszystkich daty.

Banknoty będą do nabycia stacjonarnie i w specjalnym automacie, ustawionym na jaworskim Rynku oraz online, w cenie 20 zł za sztukę, doliczając koszt ewentualnej wysyłki.

Sprzedaż ruszy od godziny 10:00. W jaworskiej dystrybucji znajdzie się tylko 2500 tysięcy banknotów w wersji zwykłej oraz 500 szt. w wersji anniversary, dlatego z zakupem nie należy zwlekać zbyt długo.

Niniejszym banknotem pragniemy podzielić się całym pięknem Kościoła Pokoju, jego interesującą historią oraz przekazać część wyjątkowego klimatu, jaworskiej perły wśród zabytków świata.

Warto wspomnieć, że autorką projektu banknotu jest wybitna polska artystka Rusłana Nowakowska, która zaprojektowała wiele monet kolekcjonerskich, w tym dla NBP

Awers banknotu to widok Kościoła Pokoju z zewnątrz z elementami, które zdobią ołtarz jaworskiej świątyni. Rewers przedstawia zaś europejskie zabytki UNESCO.

Jest to pierwszy banknot w Polsce, przedstawiający obiekt, który jest wpisany na listę UNESCO.

(umjawor)

Udostępnij
Poprzedni artykułCzarnobyl 1986
Następny artykułPokazali charakter

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię