Dronem

0
760

Warto jeździć zgodnie z przepisami. Przede wszystkim dla bezpieczeństwa, choć oczywiście także aby uniknąć mandatu. A policjanci pilnujący bezpieczeństwa patrzą nie tylko ze stanowisk przy trasie.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi prowadzą działania na drodze z użyciem drona. W czerwcu mundurowi w krótkim czasie ujawnili pięć wykroczeń popełnionych przez kierujących i jedno popełnione przez pasażera pojazdu. Spotkania z mundurowymi zakończyły się nałożeniem mandatów i dopisaniem do indywidualnych kont osób siedzących za kierownicą punktów karnych.

Między innymi na osoby niekorzystające z pasów bezpieczeństwa policjanci nałożyli mandaty karne w wysokości 100 zł, a do kont zostało dopisanych po 2 punkty karne.

Pamiętajmy, że to właśnie pasy bezpieczeństwa stanowią podstawowy sposób na uniknięcie wielu poważnych obrażeń podczas kolizji czy wypadku! Każdy kierowca i pasażer powinni wyrobić sobie nawyk ich zapinania zaraz po zajęciu miejsca w aucie.

Kolejni zatrzymani kierujący podczas jazdy korzystali z telefonów komórkowych i musieli liczyć się z mandatami w wysokości 500 zł plus 5 punktów karnych.

Jak zapowiadają złotoryjscy policjanci, działania przy pomocy drona będą kontynuowane.

(kmp)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię