BĘDZIE WIADUKT W POLKOWICAH

0
1722

Minister Jerzy Szmit podpisał dokumenty, które pozwolą na uruchomienie długo wyczekiwanej odbudowy wiaduktu znajdującego się nad drogą krajową nr 3 w Polkowicach. Zakończenia zadania, którego wartość obecnie szacowana jest na ponad 5,5 mln zł, spodziewać się możemy w drugiej połowie 2018 r.

Warto przypomnieć, że wiadukt rozebrany został kilka lat temu, co spowodowało konieczność wprowadzenia zmian w organizacji ruchu.

– Interwencje w sprawie jego odbudowy podejmowane były przez polkowickich samorządowców od lat, a  ich przeświadczenia o ważności tego zadania dowodzić może fakt zabezpieczenia na jego wsparcie środków w budżecie gminy Polkowice. Dopiero jednak rząd Prawa i Sprawiedliwości w należyty sposób podszedł do tematu – mówi poseł Wojciech Zubowski z PiS.

Inwestycja polegać ma na odbudowie wiaduktu wraz z przebudową dojazdów z odcinkami łącznic zlokalizowanych w rejonie przedmiotowego obiektu mostowego. Odbudowa wiaduktu będzie miała również inne, ważne znaczenie: da szanse na zdjęcie ruchu pojazdów ciężkich z nieprzystosowanych do tego dróg miejskich, a więc pozwoli na zmniejszenie kosztów ich utrzymania i poprawi dojazd do podstrefy LSSE.

(zub)

fot.(zub)

Udostępnij
Poprzedni artykułZJECHALI NA GRODZIEC
Następny artykułNA PODIUM

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię