Zabezpiecz swoje mienie na ogrodach działkowych

0
697

Policjanci przypominają kilka podstawowych zasad, które pozwolą uchronić się przed kradzieżą, czy kradzieżą z włamaniem do altan. Podstawą jest odpowiednie zabezpieczenie lub niepozostawianie przedmiotów wartościowych na ternie ogrodów działkowych. Pamiętajmy też, że nie każda osoba, która spaceruje po ogrodach działkowych i oferuje swoją pomoc, ma dobre oraz uczciwe zamiary. Stosujmy również zasadę ograniczonego zaufania i nie wpuszczajmy osób nieznajomych na teren swojej posesji oraz do altan. Niektórzy, bowiem, mogą być zainteresowani bardziej tym, co posiadamy, niż udzieleniem nam pomocy…

 

Funkcjonariusze apelują aby, po opuszczeniu ogródka, altankę lub domek zawsze zamykać, a narzędzia dobrze zabezpieczać. Tych, z których nie będziemy korzystać przez dłuższy czas, nie pozostawiajmy bez nadzoru. Pamiętajmy o tym, że okazja czyni złodzieja. Warto zastanowić się nad tym, czy drogich narzędzi, takich jak wiertarki, piły, czy kosiarki, nie byłoby lepiej zabrać do domu lub zabezpieczyć w budynku kierownictwa ogrodów działkowych.

Należy również pamiętać, aby nie zostawiać torebek i portfeli w miejscach widocznych, bez żadnej opieki, szczególnie podczas wykonywania rożnego rodzaju prac. Oddalając się nawet na chwilę z działki, dokumenty, pieniądze, czy klucze powinniśmy mieć zawsze przy sobie. Złodziejowi wystarczy chwila, aby zabrać naszą własność.

Warto również nawiązywać dobre sąsiedzkie znajomości, aby wzajemnie chronić swoje mienie.

Bezwzględnie nie powinno się też kupować od osób, których nie znamy, towarów po okazyjnej cenie. Często mogą pochodzić z kradzieży i zostać chwilę wcześniej skradzione innemu działkowiczowi.

Policjanci apelują też, aby natychmiast informować o znajdujących się na terenie ogrodów działkowych osobach podejrzanie zachowujących się, tak aby można było podjąć szybkie i skuteczne działania.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

 

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię