Przywilej

0
825

Skandal! Zaszczepiony poza kolejnością Jarosław Kaczyński! Zaszczepiony poza kolejnością rząd, a jeśli nie w całości – to niektórzy ministrowie! Są takie sugestie czy wypowiedziane wprost stwierdzenia tej treści publikowane po internetach.
Właściwie co byłoby w tym dziwnego, niewłaściwego, gdyby członkowie rządu RP albo i, co za szok! – Prezydent RP zostali zaszczepieni w pierwszej kolejności?

Nieuzasadnione przywileje? Wpychanie się przed medyków? Odbieranie seniorom-plus szans na przeżycie?
Jakich zaklęć użyliby złotousty Donald, rubaszny Bronisław, ciocia Ewa czy jakiś inny czynnik odprawionej w 2015 roku władzy, aby przekonująco uzasadnić szczepienie się poza kolejnością – gdyby tak sobie pogdybać? O ile w ogóle udałoby się o tym wyborcom zakomunikować, co przy opiece mediów (Całą dobę – sama prawda i tylko prawda!) byłoby trochę niełatwe.
Słyszycie to Państwo?

Pokusiłem się o sprawdzenie, tak z grubsza, na co może liczyć Prezydent USA. Oczywiście, żeby nie było – nie ten, co odszedł, którego nazwiska ostatnio użyczono wycieraczkom sprzedawanym w szwedzkim sklepie z wyposażeniem mieszkań. Ten nowy (choć trochę stary), obecny Prezydent USA, na którego tak czekał światowy postęp i postępowy świat.
I, żeby nie było, że wynajduję to gdzieś na oszołomskich prawicowych źródłach – podaję za, teraz już bliskim nowemu Prezydentowi – portalem z portfela Axela.
Na co więc może liczyć prezydent USA i co ma ?

Więc samolot (erforsłan), w nim sypialnię – naturalnie,
Gabinecik owalny i korytarz – do prywatnej sali kinowej,
O cokolwiek się zapytasz – ma!

Myślicie Państwo, że USA nie stać na pozakolejkowe szczepienie swojego Prezydenta i swojej-jego ferstlejdi?
To jeszcze nic. Piszą na tej stronie z portfela Axela, że gdy Prezydent Obama (ten noblista) obejmował urząd i wprowadzał się do łajthałs a wraz z nim urzędników co nie miara, wprowadzenie tej jego administracji kosztowało podatnika amerykańskiego 9,3 mln dolarów.
I taka zmiana może trwać nawet do pół roku.

Teraz wykrzyknik. !

W imię czego to wszystko, o czym tam czytamy (a nie przytaczam całości)?
Na wiele stać USA , ale nie na to, aby urzędującemu Prezydentowi czyli władzy – zabrakło bezpieczeństwa i komfortu w jej sprawowaniu. I nie tylko jednego zastrzyku czy tam nawet jeszcze tych mocno ponad trzystu dla etatowych pracowników BD (ci sprzątający, kamerdynerzy, kucharze, kaligrafiści etc.
A tu nasz Leszek Miller zaszczepiony nieco na krzywego, albo Posłanka Lu., co z głupia frant zamieszcza zdjęcie Prezesa w Sejmie bez maski – narzekają, że naszej czyli nie-ich władzy mogłoby dziać się zbyt dobrze, zbyt wygodnie. Że, za dużo bezpieczeństwa miałaby mieć ta władza, podczas gdy inni go nie mają, gdyby została zaszczepiona zaraz na początku.

I choć, jak płaczą różni, obecny rząd jest najliczniejszy wśród rządów UE (24 ministrów), to te ewentualne 24 zastrzyki plus Prezydent z małżonką nie byłyby dość silnym powodem, by wzywać pomsty niebios lub choćby gniewu ludu.
Czy to żenująca zawiść, czy tylko podsycanie przygasających emocji? Chyba nas stać?

O. Bywatel

Udostępnij
Poprzedni artykułDzień Celnictwa
Następny artykułWYSTARTUJ Z ANGIELSKIM

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię