Miasto poznaje wieś

0
157
W sobotę i niedzielę, 6 i 7 lipca zapraszamy na XXVIII Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych Wrocław 2024. Wydarzenie jest organizowane pod hasłem „Miasto poznaje wieś”. Wystawa to święto dolnoślą­skich hodowców, miejsce oceny zwierząt gospodarskich i wydarzenie o charakterze ho­dowlanym, podczas którego spotykają się najlepsi w branży.

Na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, przy ulicy Zwycięskiej 8, zobaczymy najlepsze zwierzęta hodowlane z Dolnego Śląska – bydło mleczne i mięsne, konie, owce, kozy i alpaki, a także króliki, drób i gołębie. W programie pokaz nagrodzonych zwierząt, pokaz cieląt, konkursy oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych, stoiska producentów lokalnej i regionalnej żywności (Dolnośląski Targ Rolny), stoiska Kół Gospodyń Wiejskich i wiele, wiele innych.
Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych – pokazu alpak, pokazu ujeżdżenia, a także warsztatów i zabaw w kąciku dla dzieci. Jak co roku zapraszamy na Konkurs Małego Hodowcy, czyli pokaz cieląt prowadzonych przez dzieci. Będą też konkursy z nagrodami – dla dzieci – na przebranie owocowo-warzywne „Od gruszki do pietruszki” (sobota) i przebranie za zwierzę z gospodarstwa „Kto przebierze się za zwierzę” (niedziela), ekologiczny konkurs „Chrońmy nasze zwierzęta”, plebiscyt na najlepsze stoisko Kół Gospodyń Wiejskich, dla dorosłych – konkurs wiedzy o rolnictwie „Komu w drogę, temu rower”, w którym główną nagrodą są rowery (sobota i niedziela) oraz konkurs ekologiczny „Dbaj o środowisko”. Zapraszamy na występy zespołów ludowych oraz stoiska firm prezentujących maszyny rolnicze, instytucji i szkół rolniczych.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię