Europejski Kongres Finansowy 2024

0
285

W dniach 10-12 czerwca odbędzie się w Sopocie Europejski Kongres Finansowy. To jeden z największych kongresów finansowych i gospodarczych w Polsce. Będzie to już jego czternasta edycja. Początki Europejskiego Kongresu Finansowego wiązały się z poszukiwaniem rozwiązań, w formie dyskusji, wyjścia z kryzysu finansowego końca pierwszej dekady XXI wieku. a także jak zapobiegać podobnym kryzysom w przyszłości. W kolejnych latach EKF koncentrował się na debacie o aktualnych zjawiskach mających wpływ na bezpieczną przyszłość sektora finansowego, zapewniającą stabilność finansową i zrównoważony rozwój gospodarki.

W tym miejscu warto wspomnieć o niedawnej pandemii, wojnie w Ukrainie, problemy nielegalnej imigracji. Wszystkie te zjawiska stwarzają nowe wyzwania i niepewność co do rozwoju zdarzeń w przyszłości. Do tego dochodzi olbrzymi postęp w rozwoju technologii wspomaganych sztuczną inteligencją. I właśnie wykorzystanie sztucznej inteligencji (angielski skrót AI) w sektorze finansowym, będzie jednym z wiodących tematów debat tegorocznego kongresu.

Nie zabraknie też biznesowych tematów takich jak ryzyko w bankowości, rozwój rynków kapitałowych, ekspansja zagraniczna polskich przedsiębiorstw, innowacje i ich wpływ na modele biznesowe instytucji finansowych, rewolucja przemysłowa 4.0.

A wszystko to odbywać się będzie w znakomitym gronie społeczności kongresu skupiającej

ponad 1500 przedstawicieli biznesu, instytucji finansowych, środowiska akademickiego oraz konsultingu i kancelarii prawnych, w tym prezesów i członków zarządów największych instytucji finansowych, ponad 150 panelistów z Polski i zagranicy zaproszonych do współtworzenia tegorocznego programu.

Zapraszamy do Sopotu!

Krzysztof Ryszard Rządkowski

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię