Dobry klimat dla regionu

0
267

W ostatnim okresie uczniowie wraz z opiekunami dokonali nasadzeń bylin, ziół, kwiatów, krzewów oraz drzew.  Jest to efekt realizacji projektu „Dobry klimat dla regionu – działania praktyczne dla szkół i mieszkańców Dolnego Śląska w zakresie łagodzenia zmian klimatu”.

W działaniach projektowych zaplanowanych na II semestr wzięło udział 8 placówek z terenu Dolnego Śląska: Przedszkole w Wądrożu Wielkim, Wolna Szkoła Życia w Bolkowie, Szkoła Podstawowa nr 9 w Legnicy, Szkoła Podstawowa w Budziwojowie, Zespół Szkół w Polkowicach, Szkoła Podstawowa nr 3 w Złotoryi, Szkoła Podstawowa w Sokołowcu oraz Szkoła Podstawowa w Olszynie.

Pod opieką nauczycieli uczniowie oraz przedszkolaki posadzili sadzonki m. in. szałwii omszonej, jeżówki,  lawendy bukietowej, werbeny patagońskiej, krwawnika, lilaki, kaline berberysy, pigwowce itp. Do szkolnych kolekcji trafiły również domki dla owadów. Dzięki nowym nasadzeniom pszczoły murarki i inne owady oraz ptaki będą czuły się jak w raju 😉

„Dobry klimat dla regionu – działania praktyczne dla szkół i mieszkańców Dolnego Śląska w zakresie łagodzenia zmian klimatu“  dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Więcej informacji na stronie www.zielonaakcja.pl

 

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię