Dbaj o zdrowie

0
879

W tym roku odbędzie się w naszym regionie, po raz kolejny akcja pod hasłem „Złoty Wąs 2022r”, czyli badania profilaktyczne skierowane dla mężczyzn po 40 roku życia.

Realizacja badań odbywać się będzie w 8 miejscowościach naszego regionu: w Legnickim Polu, Tyńcu Legnickim, Bolkowie, Wądrożu Wielkim, Legnicy, Radwanicach, Serbach i w Szklarach Dolnych. Wystarczy zadzwonić, zapisać się na oddanie krwi, które odbędzie się 5 listopada. Następnie będą udzielane bezpłatne konsultacje lekarskie.

Zachęcam do wzięcia udziału w badaniach. Lepiej zapobiegać niż leczy. Taka rutynowa kontrola może nas ustrzec, przed rakiem prostaty czy jąder, poza tym pakiet obejmuje badania sprawdzające funkcję nerek wątroby i ogólny stan organizmu. W zeszłym roku akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, jestem pewien, że teraz będzie tak samo. Po uzyskaniu wyników będę udzielał konsultacji dla wszystkich chętnych – mówi lekarz Paweł Grabek.

Wśród badań, jakie za darmo przeprowadzą organizatorzy akcji znajduje się: morfologia, ALT, AST, glukoza, kreatynina, mocznik, profil lipidowy, mocz, testosteron oraz PSA całkowite.

(ek)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię