Dolny Śląsk z dostępem do morza 

0
302

W te wakacje Dolny Śląsk przeniesie się… nad Bałtyk, by zainspirować podróżnych z całej Polski do odkrywania najbardziej tajemniczego regionu w kraju. Na plażowiczów w ramach Projektu Plaża czekać będzie dolnośląska oferta turystyczna w pigułce i mnóstwo atrakcji.

Malownicze Stawy Milickie, fascynująca Kopalnia Złota, tajemnicze podziemia projektu „Riese” czy bogactwo turystyczne Wałbrzycha wraz z jego perłą zamkiem Książ – między innymi te dolnośląskie atrakcje będą mogli poznać wypoczywający nad Bałtykiem turyści od 5 lipca. Na cztery kolejne wakacyjne weekendy Dolny Śląsk przeniesie się do czterech nadmorskich miejscowości. Nasze perełki turystyczne poznają plażowicze ze Świnoujścia (do 7 lipca), Międzyzdrojów (12-14 lipca), Dziwnowa (19-21 lipca) i Dźwirzyna (26-28 lipca).

 Dolny Śląsk w ostatnich latach niezwykle prężnie rozwija się zarówno gospodarczo, jak i turystycznie. To efekt otwartości, pomysłowości i zaangażowania mieszkańców regionu, a Projekt Plaża jest tego doskonałym przykładem. Od kilku lat promujemy nasz piękny region podczas wakacji na nadbałtyckich plażach i każdego roku obserwujemy rosnące zainteresowanie dolnośląską ofertą. Jestem przekonany, że także tym razem prezentowane dolnośląskie atrakcje zachęcą turystów do odwiedzenia naszego wyjątkowego regionu  – mówi Paweł Gancarz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Podczas wydarzeń organizowanych w nadmorskich miejscowościach będzie można zapoznać się, m.in. z ofertą turystyczną słynących z krzywej wieży Ząbkowic Śląskich, znanego dzięki monumentalnej twierdzy Kłodzka, lubianego przez turystów Karpacza czy malowniczo położonej wśród wzgórz Trzebnicy. Plażowicze dowiedzą się także, że na Dolnym Śląsku mamy najwięcej w kraju zamków i pałaców, najdłuższe single tracki w Europie, czy ponad połowę szczytów zaliczanych do Korony Gór Polski.

− Projekt Plaża to wydarzenie skierowane do turystów i mieszkańców nadmorskich miejscowości w każdym wieku. Zależy nam na tym, aby w ciekawy, atrakcyjny, a przede wszystkim lekki sposób przybliżyć im nasz region, jego perełki oraz historię. Na naszym dolnośląskim stoisku będzie można skosztować lokalnych produktów, a także spróbować swoich sił w konkursach z nagrodami – zachęca Michał Rado, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

W każdy weekend z Projektem Plaża nad brzegiem Bałtyku na chętnych czekać będą letnie aktywności. W strefie sportów wodnych każdy będzie mógł spróbować swoich sił na deskach SUP i wziąć udział w regatach kajakowych. Miłośnicy ruchu skorzystają także ze ścianki wspinaczkowej, boiska do siatkówki oraz beach tenisa. Dla ceniących muzyczne rozrywki przygotowano energetyczną zumbę, a dla tych, którzy wolą relaks – stretching i jogę. Dla dzieci przewidziana jest specjalna strefa z animatorami, w której czekać będą gry, zabawy, zjeżdżalnie i trampolina. W piątki i soboty fani filmów będą mogli wziąć udział w seansach w kinie plenerowym.

 (umwd)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię