Twórczo

0
1314

Wakacyjne Twórcze Spotkania w Otwartej Pracowni Sztuki już ruszyły! Dziś, podczas pierwszych zajęć, dzieci stworzyły kolorowe kubki, ucząc się kalkomanii ceramicznej pod okiem Agnieszki i Grzegorza Matwiejszynów – artystów, którzy od lat specjalizują się w tworzeniu kreatywnych gadżetów pod marką Ja Cię Broszę.

Jeśli jeszcze nie zapisaliście swoich dzieci na kolejne zajęcia, wciąż macie na to szansę! Są jeszcze wolne miejsca między innymi na warsztaty florystyczne, które odbędą się już w najbliższą niedzielę. Legnicka artystka Renata Michajłow pokaże jak wykonywać kolorowe bukiety z żywych kwiatów, zwracając uwagę zarówno na poprawną technikę, jak i kompozycję. Bukiet skrętoległy to jedna z najbardziej popularnych form wiązanek o charakterystycznym, półokrągłym kształcie. To z pozoru łatwe zadanie wymaga nie tylko zmysłu estetycznego, ale sporej dozy precyzji i cierpliwości.

Równie ciekawie zapowiadają się warsztaty z tworzenia wielobarwnej biżuterii. Jak ją wykonywać pokaże Aleksandra Kondracka, na co dzień pracująca w legnickim Teatrze. Pod jej okiem młodzi artyści stworzą bansolety i kolczyki. Ozdoby powstaną przy użyciu materiałów z recyklingu, a także pochodzących z natury, takich jak muszle. W Otwartej Pracowni Sztuki będzie można nauczyć się także podstaw wykonywania kolażu. Zajęcia pod tytułem „Gdy będę dorosły” poprowadzi Justyna Tuchorska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dzieci nauczą się twórczego, kreatywnego myślenia oraz przekładania swoich myśli i odczuć na język sztuki.

Spotkania odbywać się będą do końca sierpnia, w każdą środę i niedzielę, w Otwartej Pracowni Sztuki działającej przy Galerii Sztuki w Legnicy. Pracownia mieści się przy ulicy Chojnowskiej 19. Zajęcia są bezpłatne, jednak ze względu na związane z obecną sytuacją wymogi sanitarne, przeznaczone są dla maksymalnie sześcioosobowych grup dzieci.

Zapisy odbywają się poprzez adres e-mail: pracownia@galeria.legnica.eu

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię