Strefa Destrukcji – legnicka legenda wraca w sobotę

0
711
Manat, Eryk plus cała plejada ekspresyjnych perkusistów.  To  historia legnickiego undergroundu. STREFA DESTRUKCJI na początku lat 80 ubiegłego wieku grała nie gorzej niż punkowe gwiazdy ze stolicy.  W sobotę 29 listopada w klubie „Spiżarnia” powspominamy tamte  czasy.

Towarzysko  będzie zapewne geriatrycznie 😉 Publika urodzona dawno temu,  na scenie  też nieźle.
Zagra legenda HCpunk – zespół ABADDON,   przed nimi zobaczymy   Noichuj (w wersji  dla pań: NiC) ze Złotoryi, której to  kapeli gitarzysta Arturo  miał  mały wkład  w to co grała  w latach 80 Strefa Destrukcji, pod koniec brzdąkająca jako ROBOTNIK PLOIT.
Ale o tym przeczytacie w książce poświęconej 😉 Strefie Destrukcji – właśnie w sobotę premiera tego wydawnictwa.  Album, składający się z dwóch płyt CD  oraz książki, która dokumentuje historię grupy i jej wpływ na legnicką (i nie tylko) scenę muzyczną. Eryk  ruszył w kierunku bluesa, narobił sporo hałasu w NOCNYM BOOGIE, ale to już inna historia. Manat grał ostrzej (np. SERTYŻUR i potem formacje HC w Krakowie).
Wracając  do koncertu.  Na scenie zaprezentuje  się   także  ansambl Manata (basista Strefy Destrukcji), który od lat mieszka w Krakowie i ma  tam KRWAWY OKRES (a jak mówią lepiej zorientowani: to Krwawy Okres ma Manata).  Yyy, no zespół się tak nazywa. Będzie  ostro, starsi panowie, starsi panowie…
 
Sobota, 29 listopada, o godz. 20:00 w Sali Koncertowej Spiżarnia w Legnicy (ul. Piastowska 1)   Wejście do klubu od godziny 19:30, bilety kosztują 40 zł w przedsprzedaży (Galeria Satyrykon w Legnicy oraz serwis Kupbilecik.pl) i 50 zł w dniu wydarzenia.
A  tutaj macie moi Drodzy  archiwalia zanim  zakupicie płytę. Na płycie oczywiście jakość będzie o wieeeele  lepsza 😉
Takie   tam z ubiegłego wieku z legnickiego Domu Kultury „Hutnik”
(m)
ps: byłem na tym koncercie  😉

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię