Spotkanie z „Poniemieckim”

0
1658

Ostatniego dnia stycznia odbędzie się spotkanie autorskie z Karoliną Kuszyk, autorką książki „Poniemieckie”, która ukazała się kilka miesięcy temu nakładem wydawnictwa „Czarne”

Książka, to opowieść o losie domów, cmentarzy i rzeczy zastanych przez Polaków po drugiej wojnie światowej na tzw. Ziemiach Odzyskanych. Autorka, wertując wspomnienia osadników, rozmawiając z przedstawicielami trzech pokoleń ludzi mieszkających w poniemieckich domach i korzystających z poniemieckich przedmiotów, dyskutując ze zbieraczami, poszukiwaczami skarbów, kolekcjonerami, muzealnikami i regionalistami, stara się odpowiedzieć na pytanie, czym były i nadal są dla nas dzisiaj tytułowe „poniemieckie”. Czy udało się jej odnaleźć odpowiedź na to pytanie, dowiemy się 31 stycznia br. w godzinie 18:00 w siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piastowskiej. Nie zabraknie także wątku związanego z Legnicą, bo autorka urodziła się i wychowała w naszym mieście, gdzie sama poznała „poniemieckie”.

Organizatorami spotkania są: Muzeum Miedzi w Legnicy oraz Legnicka Biblioteka Publiczna. Spotkanie poprowadzi Marcin Makuch (dyrektor Muzeum Miedzi w Legnicy).

(mz)

Udostępnij
Poprzedni artykułDwa pomniki jednego marszałka
Następny artykułMały ZUS

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię