Skorpionalia po legnicku

0
1594

Po raz pierwszy w historii słynne warszawskie, koncertowe Skorpionalia zagościły w Legnicy. W „Spiżarni” było gęsto: sporo latających żab, punka, ska i szczypta reggae.

Zygzak, lider TZN Xenna, na swoją imprezę urodzinową zaprosił przyjaciół i dobrych znajomych. Na scenie zacni, znani nie tylko w środowisku punkowym: Dariusz Dusza, Teo, Pajdo i… wielu innych.  Xenna na scenie w „Spiżarni” zaprezentowała się znakomicie. Grając numery stare i nowe. Ciekawostka – wydana w roku 1985, legendarna dziś, epka „Dzieci z Brudnej Ulicy” londyńskich antykwariatach jest do kupienia za siedemdziesiąt funtów!

Po raz pierwszy w grodzie nad Kaczawą wystąpił Dariusz Dusza (jeśli chodzi o swoje

punkowe ekipy, bo z Shakin` Dudi grał). Redakcja to znakomita kapela. Zarówno w coverach Śmierci Klinicznej, Absurdu jak i „redakcyjnych numerach jest energia, moc.

Oprócz znakomitych gości spoza regionu, na Skorpionaliach zaprezentowali się dolnoślązacy. Izerbejdżan z Wolimierza to zespół, który powstał na kanwie pierwszej edycji Izerbejdżan Punk Eko Fest. Frontmen ekipy Teo z kolegami dali niezły punkowy show.

Złotoryjska Dobra Dobra przybyła do Legnicy z mocną ekipą przyjaciół z Rio. Koncert jak zwykle z ogniem. Nie zabrakło hymnu palaczy – „Jaram” 😉

Wrocławsko-legnicki The Vets zagrał po raz pierwszy nad Kaczawą ze swoim

programem. Trzeba przyznać, że mieszanka punk-ska-reggae zmusza publikę do skakania. Mocne gitary (Pajdo i Arturo Cicatriz) mocno podkręcają punkowymi klimatami. Pięć godzin urodzinowej zabawy skorpionów minęło szybko.

Kilka fotomigawek (tym razem czarno-biało) uchwyciła Renata Szpyra.

Udostępnij
Poprzedni artykułSPOKOJNIE, TO TYLKO EMERYTURA…
Następny artykułO sztuce

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię