Polska Miedź i LEGO

0
1859

Od jakiegoś czasu, na zwiedzających Muzeum Miedzi w Legnicy czeka nie lada atrakcja. Pracownicy tej placówki, postanowili wykorzystać do edukowania dzieci i młodzieży… klocki LEGO.

Warsztaty „RoboKlocki” odbywają się w ramach ogólnoświatowego projektuVirtual Mine as a modeling tool for Wider Society Learning”, realizowanego w międzynarodowym konsorcjum i finansowanym przez EIT RawMaterials. Projekt ma na celu zbudowanie programu nowoczesnej edukacji w zakresie wiedzy o surowcach we współczesnym świecie (legnickie Muzeum bierze w nim udział przy współpracy z KGHM CUPRUM Sp. z o.o. – Centrum Badawczo-Rozwojowe.) Pod okiem specjalistów dzieci i młodzież może skonstruować z klocków LEGO EDUCATION cztery maszyny górnicze: kruszarkę, taśmociąg, pojazd wiercący i pojazd poszukujący. Wszystkie pojazdy zostały zaprojektowane na podstawie oryginalnych pojazdów produkowanych przez KGHM ZANAM.

To jednak nie wszystkie przygotowane atrakcje, bo na gości czekają także inne multimedia oraz nowoczesne sposoby prezentacji wiedzy: gra multimedialna „Świat bez surowców”, okulary HTC, przenoszące nas do wirtualnej kopalni, czy hologram prezentujący współczesnego górnika wraz z jego wyposażeniem. Dla tzw. tradycjonalistów została także przygotowana tradycyjna ekspozycja muzealna. Więcej szczegółów na stronie internetowej Muzeum Miedzi.

Marek Żak

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię