Legnicki Festiwal SREBRO

0
249

Trwa Weekend Otwarcia Legnickiego Festiwalu SREBRO, jedno największych i najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych współczesnej biżuterii awangardowej. Legnickie „SREBO” jak co rok przyciągnęło do Legnicy artystów z całego świata oraz liczną publiczność. Na 13 wystawach, usytuowanych w 10 miejscach prezentacji w mieści, zobaczymy ponad 1000 unikatowych obiektów autorstwa blisko 400 artystów z 45 krajów.

Na Weekend Otwarcia Festiwalu złożą się wernisaże wystaw, gala wręczenia nagród w 32. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej EMPATIA, sympozjum „Granice Sztuki Globalnej” oraz wydarzenia towarzyszące, w tym performens studentów Katedry Biżuterii ASP w Łodzi.

W sobotę w Hotelu Qubus (Sala E),  odbędzie się sympozjum popularno-naukowe, a zakończymy w głównej siedzibie Galerii Sztuki – ceremonią wręczenia nagród w Międzynarodowym Konkursie Złotniczym EMPATIA.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Pełen program wystaw (miejsca, godziny otwarcia) znajduje się tutaj, a harmonogram weekendowych wydarzeń znajduje się tutaj.

Festiwalowe wystawy potrwają do lipca. Organizatorzy zaproponują ciekawy program towarzyszący, oparty na warsztatach dla dzieci i dorosłych, oprowadzaniach (pierwsze – już w Noc Muzeów, 18 maja) oraz spotkaniach z autorami i prelekcjach.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię