Galeriowo

0
624

Zapowiada się kolejny aktywny tydzień z kulturą w legnickiej Galerii Sztuki! Zapewniamy szereg spotkań ze sztuką dla dzieci i dorosłych, podczas których każdy znajdzie coś dla siebie. Udział w galeryjnych wydarzeniach i warsztatach jest bezpłatny.

8 września

Startujemy w czwartek o godz. 18:00 w Galerii (pl. Katedralny 1), gdzie wraz z finalistką tegorocznej nagrody Nike, pisarką Anną Cieplak na warsztat weźmiemy opowiadanie historii, czyli tzw. storytelling. Warsztaty dedykowane są osobom powyżej 15 roku życia. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy (galeria@galeria.legnica.eu).

9 września

Z kolei w piątek o godz. 19:00 w Galerii Ring (Rynek 12) spotkamy się na wernisażu wystawy malarstwa Julii Świtaj, laureatki Grand Prix w 29. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych PROMOCJE 2019. Artystka na swoich płótnach przedstawia postacie będące uosobieniem najgłębiej skrywanych lęków. Odnosi się do motywów i symboliki zaczerpniętej z mitologii słowiańskiej czy religii chrześcijańskiej, jak również z czułością wypowiada się o tych, których zwykliśmy traktować z pogardą i poczuciem wyższości.

10 września

W sobotę najmłodsi mieszkańcy Legnicy będą mieli okazję wcielić się w rolę artystów podczas Pikniku Rodzinnego Familiada, który odbędzie się na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w godz. 12:00-15:00. Na uczestników czekać będą artystyczne atrakcje i warsztaty, m.in. z malowania płóciennych toreb, tworzenia lalek motanek i biżuterii oraz malowania techniką dot painting.

Zachęcamy legniczan do włączenia się podczas pikniku w akcję „Radosny SWAP”, czyli wymianę ubrań, książek, roślin i akcesoriów, które dzięki „wymianie kulturalnej” zyskają nowe życie. Każdy może dołączyć do wydarzenia i przynieść własne przedmioty do wymiany.

Sobotni wieczór spędzimy w Galerii (pl. Katedralny 1) w towarzystwie ilustratorek książek – Magdaleny Kozieł-Nowak i Marianny Sztyma. Artystki zabiorą nas w podróż do świata bajek i wyobraźni, a także opowiedzą o kulisach pracy ilustratorki, związku sztuki ze słowem i budowaniu opowieści. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach!

(galeria(

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię