Galeria Sztuki zaprasza na „ekspresyjne” spotkania

0
199

„Ekspresje” – nowa wystawa szkła artystycznego w legnickiej Galerii Sztuki jest już dostępna dla zwiedzających. „To wystawa niespotykana, ponieważ witraży w takim wydaniu się Państwo nie spodziewacie. To szkło artystyczne, dedykowane architekturze wrocławskiej, inspirowane emocjami ludzkimi, a oprócz tego malarstwo i szkło użytkowe” – opowiada Adam Włodarczyk, autor wystawy.

Tuż po świętach czekają nas wyjątkowe okazje do spotkania z artystą, absolwentem i doktorem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W czwartek 4 kwietnia odbędą się warsztaty witrażu, dedykowane młodzieży i dorosłym. Na spotkaniu zainspirujemy się wystawą, a właściwie światłem zabarwionym przez kolorowe witraże. Warsztaty będą okazją do przeprowadzenia eksperymentów z kolorem i światłem, cieniem i odbiciem. Uczestnicy stworzą barwną kompozycję na lusterku. Połączą ze sobą przeźroczyste kolorowe folie i stworzą obraz. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy – pod adresem galeria@galeria.legnica.eu lub telefonicznie pod nr 535 600 599.

Z kolei 19 kwietnia (piątek) Adam Włodarczyk oprowadzi po ekspozycji. Wysłuchamy fascynujących opowieści ze świata wyjątkowo nastrojowej i pięknej dziedziny sztuki, jaką jest szkło artystyczne, dowiemy się o inspiracjach twórcy współczesnych witraży i zastanowimy się nad emocjami zawartymi w dziele sztuki. Wstęp wolny.

Wystawa „Ekspresje” będzie czynna do 21 kwietnia. W dniach 30 marca do 1 kwietnia Galeria Sztuki będzie nieczynna.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię