CZARNE THIS COLD

0
2327

Wydawać by się mogło, że w dobie cyfrowego dźwięku, płyty analogowe i zakurzone adaptery odeszły już do lamusa. Nic bardziej mylnego! Czarna płyta od kilku lat wraca do łask, czego najlepszym dowodem jest choćby wprowadzenie jej do sprzedaży w jednej z popularnych sieci dyskontów. Na fali powrotu do klasyki skorzystał także legnicki zespół This Cold, który właśnie wydał swój album muzyczny w formie czarnej płyty.

Projekt tworzą  legniccy muzycy znani m.in. z projektów Cabaret Grey, Cynamonowy Ogród czy Podwójne Dno, którzy nawiązali współpracę z pochodzącą z Żar wokalistką Agatą Pawłowicz. Płyta „Hollow” jest reedycją wydanego dokładnie rok temu albumu CD zespołu This Cold. Ubiegłoroczny muzyczny materiał legniczan został dostrzeżony przez niemiecką wytwórnię Atman Records, która zdecydowała się zainwestować w projekt i wydała limitowany do 300 sztuk winylowy album. Jest to piąte wydawnictwo This Cold, po minialbumie „A Deeper Grey” (2013/CD), ubiegłorocznym singlu „Listopad” (2016/CD), albumie „Hollow” (2016/CD), a także tegorocznym minialbumie „Hollow Acoustic” (2017/CD), który zawierał piosenki przearanżowane na instrumenty akustyczne.

Najnowsza, winylowa, płyta zawiera 11 utworów utrzymanych w stylistyce rocka gotyckiego lub tzw. „zimnej fali”. Wybrzmiewają na niej echa romantycznej nostalgii za muzyką lat ’80, przeplatające się z rockową energią.

Wyjątkowości dodaje też fakt, że jest to pierwsza. wydana na czarnym krążku płyta lokalnego zespołu, jeśli nie w ogóle, to z pewnością pierwsza od kilku dekad. This Cold nie pozostali jednak nigdy lokalni. Oprócz Legnicy grają koncerty w całej Polsce, a dzięki nowemu wydawnictwu otworzyli się także na promocję swojej muzyki po zachodniej stronie granicy.

(pr)

Udostępnij
Poprzedni artykułWSPÓŁDZIAŁAJĄ
Następny artykułROK DYBOWSKIEGO – KONKURSY

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię