Chabiorowanie

0
306

W legnickim  Muzeum Miedzi oglądać możemy wystawę malarstwa byłego pracownika firm  „Polskiej  Miedzi” (legnicka huta i „kable”) – Janusza  Chabiora. Ekspozycja w Muzeum Miedzi  pokazuje, że w każdym  z nas tkwią ukryte talenty,  niekoniecznie związane z  wykonywanym zawodem 😉

Janusz  Chabior  na  wernisażu  swojej wystawy zgromadził tłumy znajomych z  lat kiedy pracował  w Legnicy.  Było miło rodzinnie. Można szczerze  powiedzieć: sami swoi. Dyrektor  Marcin Makuch po raz  kolejny pokazał, że  legnickie  Muzeum może  być żywe, atrakcyjne  dla  każdego. Zapraszamy  na wystawy!

Jak  czytamy w zaproszeniu na wystawę:

Tytuł Chabiorowanie 1990–2090 to powrót do dziennika chabiorowej podróży i otwarcie go na kolejne lata. Na wystawie prezentowane są najnowsze wielkoformatowe płótna oraz obrazy i rysunki, które powstały w latach 90. W pracach Janusza Chabiora znajdą Państwo flesze bajek, strzępki ulicznych zdarzeń i snów. Żywa kreska i poczucie humoru zostały docenione przez środowisko twórcze, a on dał się poznać jako oryginalny i bardzo aktywny artysta.Już dziś zaprasza na retrospektywną wystawę Chabiorowania w roku 2090, na stulecie swojej bazgraniny…

Janusz Chabior
Aktor teatralny i filmowy. Reżyser. Zagrał w ponad 100 filmach. Początkowo związany z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Potem aktor Teatru Rozmaitości w Warszawie. Obecnie wolny strzelec współpracujący z Teatrem 6. piętro, Teatrem Garnizon Sztuki i Och-teatrem. Przed przygodą z aktorstwem pracował m.in. jako hutnik, grabarz, ciągacz kablowy i kurator wystaw artystycznych. To była jego szkoła życia. Podróżnik i malarz okazjonalny. Pstrykacz fotograficzny i kucharz intuicyjny. Miłośnik Mustangów. Przez lata w przyjaźni z najwspanialszym na świecie trójnogiem berneńskim, czyli psem Batmanem, który pobiegł już na łąki wiecznej szczęśliwości. Na jego miejsce pojawił się poraniony przez wojnę w Ukrainie Henio i wypełnił pustkę po Batmanie. Szczęśliwy w związku małżeńskim z aktorką, reżyserką i projektantką wnętrz – Agatką Wątróbską.

 

(msz, muzeum)

Fot. Marek Szpyra

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię