„Legnicka bomba” i „Przetwory z ogórków” w Domu Kultury Atrium!

0
1058

Dom Kultury Atrium w Legnicy zaprasza na międzypokoleniowe warsztaty kulinarne z Martą Kuczmą, znaną postacią na legnickiej scenie kulinarnej, która prowadziła restaurację Grzymalinka oraz współpracuje z instytucjami kultury, przygotowując cateringi na wydarzenia artystyczne, prowadzi również autorskie warsztaty, przybliżające kuchnię różnych zakątków świata.

Zajęcia odbędą się 15 września (poniedziałek) o godz. 16.00, powstaną wariacje nt. „Legnickiej bomby” czyli tradycyjnego ciasta piernikowego oraz o godz. 18.00 „Przetwory z ogórków”. Wydarzenie odbywa się w ramach inicjatywy „Gdzie mieszkasz? Po sąsiedzku!”, która realizowana jest do listopada w Domu Kultury Atrium, Świetlicy Terapeutycznej nr 1 oraz w Młodzieżowym Centrum Kultury.

„Warsztaty kulinarne z Martą Kuczmą to pierwsze działanie w ramach projektu. Myślimy, że doskonale zintegruje lokalną społeczność i spowoduje nabycie nowych umiejętności kulinarnych.” – zapewnia Marta Grzesik-Studzińska, autorka inicjatywy.

Ponadto, w czasie trwania projektu, odbędą się warsztaty biżuteryjne, sitodruku, botanicznego kolażu, dziewiarskie, zorganizowane zostaną również warsztaty komunikacji i budowania relacji oraz sesja fotograficzna mieszkańców. Na zakończenie odbędzie się osiedlowa domówka z DJ oraz wystawa fotograficzna podsumowująca działania.

Projekt pn. „Gdzie mieszkasz? Po sąsiedzku!” jest realizowany w ramach Dolnośląskich Małych Grantów. Dolnośląskie Małe Granty realizuje Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych przy współfinansowaniu ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Zapisy na warsztaty przyjmowane są drogą mailową: gdziemieszkaszposasiedzku@gmail.com lub telefonicznie 76 856 11 61.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię