ZŁOTA MONIKA

0
2504

Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do zakończyli w miniony weekend sezon startowy na poziomie sportu młodzieżowego. W Słupcu rozegrane zostały w ramach ministerialnego Systemu Sportu Młodzieżowego XXV Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Na starcie stanęło 274 zawodników z 54 klubów w tym siódemka z Legnicy, którzy prawo startu w tegorocznych mistrzostwach wywalczyli w eliminacjach makroregionalnych.

Życiowy sukces w turnieju rozegranym w hali Centrum Turystyczno-Sportowego w Nowej Rudzie Słupiec osiągnęła legniczanka Monika Kowalczyk (na zdjęciu), która w najcięższej kategorii kobiecej pow. 60 kg wywalczyła złoty medal i tym samym tytuł Mistrzyni Polski. Młoda zawodniczka
LKT Legnica i jednocześnie reprezentantka Polski z kwietniowych Mistrzostw Europy Maribor 2018 pomimo, że ustępowała znacznie swoim rywalkom warunkami somatycznymi pewnie wygrała wszystkie cztery pojedynki. Monika Kowalczyk punktowała również w dwóch pozostałych konkurencjach w układach formalnych (5 miejsce) oraz technikach specjalnych (7 miejsce). Bardzo dobrze w mistrzostwach zaprezentowała się również
Klaudia Wiśniewska, która w eliminacjach kategorii do 55 kg wygrała trzy pojedynki i po przegranym półfinale oraz walce o brązowy medal ostatecznie rywalizację zakończyła na wysokim piątym miejscu w gronie 24 finalistek.

Dla Legnicy ponadto punktowali:

Nikola Wiśniewska (9 miejsce w + 60 kg),

Wiktoria Piątek (10 miejsce w +60 kg),

Aleksandra Kurleto (13 miejsce w + 60 kg),

Maksymilian Różycki (13 miejsce w – 70 kg),

Legnicki Klub Taekwon-do w XXV Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 2018 wywalczył 26 punktów w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego. Ostatecznie, w bieżącym sezonie
LKT Legnica za trzy kategorie młodzieżowe: młodzik, junior młodszych i junior zgromadził łącznie 100 punktów w ramach ministerialnego systemu obejmującego rankingi, województw, gmin, dyscyplin i klubów.

Wszystkie tegoroczne starty i zgrupowania zawodników z Legnicy nie byłyby możliwe gdyby nie wsparcie finansowe ze strony Fundacji KGHM Polska Miedź i Urzędu Miasta Legnica.