Zapisy do LKT

0
271

Ośmioro reprezentantów Legnickiego Klubu Taekwon-do wyjedzie na zgrupowanie do Centralnego Ośrodka Sportu w Spale a następnie wraz z Reprezentacją Polski wyruszy w podróż do stolicy Bośni i Hercegowiny na XXXIV Mistrzostwa Europy Sarajewo 2019.

Warto wspomnieć, że tegoroczna działalność szkoleniowa Legnickiego Klubu Taekwon-do została wsparta przez Urząd Miasta Legnicy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu KLUB”. Dzięki środkom pozyskanym od sponsorów w bieżącym roku kilkudziesięciu zawodników z Legnicy wyjedzie na szereg turniejów międzynarodowych, ogólnopolskich
i makroregionalnych. Dotychczasowy, tegoroczny dorobek LKT Legnica to 26 medale mistrzostw Polski i Świata oraz 135 pkt w ramach ministerialnego Systemu Sportu Młodzieżowego.

Na przestrzeni 22 lat LKT Legnica wychował 32 indywidualnych mistrzów Polski.
20 legniczan dostąpiło zaszczytu reprezentowania Polski w mistrzostwach Europy i Świata,
z których aż 17 wywalczyło medale w zawodach mistrzowskich. Od 2001 roku reprezentanci LKT Legnica wywalczyli łącznie 171 medali mistrzostw Świata i Europy w tym aż 117 w kategorii seniora. W tym roku legnicki klub ponownie czeka na młodych adeptów, którzy chcieliby pójść w ślady
Marzanny Stawarz, Gabrieli Forgiel, Wioletty Hanisch, Magdaleny Kisiel czy Macieja Żuka.