TRADYCYJNIE

0
2195

Znakomicie podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwon-do, które w miniony weekend rozegrane zostały w Dąbrowie Białostockiej spisali się zawodnicy LKT Legnica. Legniczanie w zawodach wywalczyli łącznie 45 punktów w ramach ministerialnego systemu sportu młodzieżowego oraz trzy medale.

Medale dla Legnickiego Klubu Taekwon-do wywalczyli:

• Maciej Blicharski  – srebrny medal w walkach pow. 75 kg, (na zdjęciu głównym)
  • Kamila Kolanowska – złoty medal w walkach pow. 65 kg,

• Aleksandra Serafin – srebrny medal w walkach pow. 65 kg, (obie na zdjęciu poniżej)

XXVI Mistrzostwa Polski były ostatnim sprawdzianem dla juniorów pretendujących do Reprezentacji Polski, która w dniach 9 – 16 października wystartuje w XX Mistrzostwach Świata Dublin 2017. Bardzo dobra postawa w Dąbrowie Białostockiej Kamili Kolanowskiej i Maciej Blicharskiego zapewniły im praktycznie udział w światowym czempionacie. W mistrzostwach Polski wystartowało 119 zawodników z 42 klubów, którzy prawo startu w turnieju wywalczyli w kwalifikacjach makroregionalnych. LKT Legnica w klasyfikacji punktowej uplasował się na wysokim 8 miejscu. Tegoroczny dotychczasowy dorobek legnickiego klubu to już 62 punkty, które wliczane są do rankingów województw, gmin i klubów rokrocznie prowadzonych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Już w najbliższy weekend zawodników LKT Legnica czeka kolejny bardzo ważny sprawdzian. Tym razem juniorzy młodzi będą walczyć w Głubczycach o medale XXIV Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.