Przegląd freebetów na świecie

1
341

Freebet – czyli darmowy zakład – to jedna z form promocji firm bukmacherskich, która umożliwia graczowi obstawienie kuponu za darmo i bez wkładu własnego. Freebety znaleźć można w ofertach zarówno polskich, jak i zagranicznych operatorów zakładów wzajemnych. Sprawdzamy, jaka jest ich wartość i warunki wykorzystania.

Z roku na rok rośnie w Polsce popularność zakładów sportowych. Szacuje się, że obecnie korzysta z nich od 5 do 13% dorosłych rodaków. Ma na to wpływ zarówno uregulowanie rynku za sprawą znowelizowanej ustawy hazardowej, jak i zmiana wizerunku samych bukmacherów, którzy działają transparentnie, otwierają nowoczesne punkty stacjonarne i sponsorują polskie kluby sportowe. – Przez ostatnie lata zmienił się też profil gracza. Dziś nieprawdą jest, że do zakładów bukmacherskich chodzą tylko starsi panowie, choć prawdą jest, że są to głównie mężczyźni – tylko 8% wśród graczy stanowią kobiety. Ale bukmacherka stała się tak popularną dziedziną, że zawładnęli nią ludzie młodzi, wykształceni, z dużych miast. I to oni też najczęściej grają w Internecie – pisała w swoim artykule dla portalu polskatimes.pl red. Anita Czupryn.

Jedną z najczęściej oferowanych klientom firm bukmacherskich promocji są freebety, zwane także darmowymi zakładami lub bonusami bez depozytu. Gracz otrzymuje od operatora określoną kwotę (zwykle 20 zł lub 25 zł), którą następnie musi przeznaczyć na postawienie zakładu. Jeśli przegra, nie traci nic ze swoich pieniędzy. Jeśli wygra – kwota wygranej jest pomniejszona o wysokość stawki zakładu.

Freebety u zagranicznych bukmacherów

Choć oczywiście w Polsce legalnie obstawiać można zakłady jedynie u bukmacherów posiadających koncesję resortu finansów (listę legalnych operatorów znaleźć można na stronie internetowej ministerstwa finansów tutaj więcej), to jednak warto rzucić okiem na to, jak przedstawia się oferta freebetów u bukmacherów zagranicznych. I tak znany brytyjski bukmacher William Hill (niedostępny w Polsce) ma dla swoich nowych klientów freebet o wartości 30 funtów, przyznawany od razu po założeniu tam konta. Po postawieniu pierwszego zakładu o wartości co najmniej 10 funtów gracz otrzymuje kolejny freebet – w wysokości stawki pierwszego zakładu, jednak nie więcej niż 30 funtów. Jeśli chodzi o firmę bukmacherską Uni-bet (w Polsce nielegalna), która również należy do najpopularniejszych operatorów zakładów wzajemnych w Europie, to darmowy zakład dla nowych graczy to 5 euro, zaś w przypadku bukmachera BAH (bez polskiej licencji) freebet wynosi od 5 do 7 euro, w zależności od kraju, z jakiego pochodzi gracz. W firmie bet-365 (także nielegalny w Polsce) darmowy zakład w tej formie nie występuje – gracz może postawić tzw. Bet Credits pięć razy po 20 funtów, ale wymagany jest niewielki depozyt. Promocja ta przyjmuje więc raczej postać bonusu od depozytu. Oczywiście jeszcze raz warto podkreślić, że firmy te nie posiadają koncesji MF, więc ich oferta nie jest przeznaczona dla graczy z terytorium Polski.

Nie oznacza…

…to jednak, że miłośnicy zakładów wzajemnych w naszym kraju nie mogą korzystać z tego typu promocji. Freebety przygotowało dla graczy kilku legalnych bukmacherów, przy czym najwięcej można zgarnąć z kodem bonusowym LEGALSPORT. Dla przykładu – rejestracja z wykorzystaniem kodu bonusowego u legalnego bukmachera LVBets pozwala, oprócz standardowego bonusu na start, odebrać freebet 20 zł. Jeśli chodzi natomiast o firmy bukmacherskie Star Typ i Toto-lotek, freebet dla klientów, którzy podczas rejestracji skorzystają z kodu, wyniesie 25 zł (tu więcej o promocji Totolotka). Dla nowych graczy, którzy dopiero wdrażają się w świat typowania wyników, darmowy zakład, pozwalający na obstawienie kuponu bez ryzykowania własnymi pieniędzmi, jest naprawdę atrakcyjną opcją!

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię