Pożegnali się z kibicami

0
1396

Piłkarze Górnika Polkowice meczem z Olimpią Elbląg pożegnali się ze swoimi fanami. Jeden punkt wywalczony z rywalem dał podopiecznym trenera Enkeleida Dobi utrzymanie 9. miejsca w tabeli.

Olimpia to jeden z mocniejszych zespołów rywalizujących na poziomie drugoligowym. Goście od samego początku chcieli narzucić zielono-czarnym swój styl gry. Szybko wyprowadzane kontry stwarzały duże zagrożenie pod bramką Górnika. Na posterunku był jednak Jakub Kopaniecki. W 29 minucie Michał Bednarski został sfaulowany w polu karnym przez golkiera Olimpii. Arbiter wskazał na wapno. Sprawiedliwość wymierzył sam poszkodowany dając naszej ekipie prowadzenie 1:0. W końcówce pierwszej połowy ponownie zaatakowali goście. Po stałym fragmencie gry piłka odbił się od słupka, a najwyższy na boisku Tomasz Lewandowski (194 cm) głową skierował ją do bramki miejscowych. Do przerwy było 1:1. Po zmianie stron tempo gry nieco spadło, jednak obie drużyny walczył o korzystny wynik do końcowego gwizdka arbitra. Więcej bramek jednak nie padło i mecz zakończył się podziałem punktów.

Górnika Polkowice – Olimpią Elbląg 1:1 (1:1)