Pielgrzymka wicemistrzem!!!

0
461

Vice Mistrzostwo Dolnego Śląska w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt dla SP Pielgrzymka!!!

W czwartek 30 maja 2019 roku na obiektach sportowych Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie rozegrany został Finał Mistrzostw Dolnego Śląska Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców.

Po zwycięstwach w finałach powiatowych i strefy legnickiej piłkarki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pielgrzymce zakwalifikowały się do ścisłego finału mistrzostw, w których znalazły się 4 najlepsze drużyny województwa dolnośląskiego. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” a zawodniczki rozegrały trzy spotkania, z których wygrały dwa a w jednym musiały uznać wyższość rywalek.

W pierwszym spotkaniu młode pielgrzymianki przegrały 0:3, z późniejszymi zwyciężczyniami turnieju, Szkołą Podstawową w Bierutowie. Drugi mecz to zwycięstwo 1:0 z Szkołą Podstawową w Boguszycach-Gorce. Ostatni pojedynek uczennice z Pielgrzymki wygrały 2:0 ze Szkołą Podstawową w Bolesławcu.

Najlepszą zawodniczką w zespole z Pielgrzymki a drugą w całych mistrzostwach została Aleksandra Andruszczyszyn. Ogólnopolski Finał odbędzie się w czerwcu w Głuchołazach. W finale miejsce pewne ma już SP Bierutów a SP Pielgrzymka jest na liście rezerwowej.

Skład SP Pielgrzymka: Kamila Grygorcewicz (kapitan), Patrycja Smoleń (bramkarz), Aleksandra Andruszczyszyn, Nikola Kubik, Anna Szkutnik, Zuzanna Bielecka, Natalia Didek, Roksana Ambroży i Maja Kulesza.

Autor: Piotr Kocyła 

Fot. (SP Pielgrzymka)  

Udostępnij
Poprzedni artykułTARGI EXPORT EXPO
Następny artykułAktywne Wądroże Wielkie

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię