Pięć medali legniczan

0
970

Z pięcioma medalami powrócili zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do z Pucharu Polski, który w miniony weekend rozegrany został na obiektach Centrum Sportowo-Turystycznego w Nowej Rudzie Słupiec. Turniej stanowił ostatnią kwalifikację do Reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy Hiszpania 2021.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli dwaj młodzi zawodnicy z Legnicy Paweł Woźniak
i
Marcin Blicharski, którzy zdominowali kategorię średnią do 70 kg. Legniczanie pewnie wygrali wszystkie swoje pojedynki eliminacyjne i zmierzyli się w finale tej kategorii. Ostatecznie po złoty medal sięgną Woźniak a Blicharskiemu przyszło zadowolić się drugim stopniu podium.
Medalu w walkach nie udało się wywalczyć
Maciejowi Żukowi, który po pierwszym wygranym pojedynku musiał wycofać się z dalszej rywalizacji z powodu kontuzji. Nasz etatowy kadrowicz na pocieszenie sięgnął po srebrny medal w konkurencji układów formalnych seniorów. Medal w układach wywalczył także Monika Kowalczyk, która stanęła na najniższym stopniu podium w rywalizacji seniorek. Kowalczyk startująca również w kategorii do 68 kg, zakończyła rywalizację w walkach seniorek na piątym miejscu. Ostatni medal dla LKT Legnica wywalczyła Wiktoria Miądzel sięgając po srebro w walkach do 75 kg seniorek.

Ostatecznie LKT Legnica w klasyfikacji generalnej seniorów wywalczył bardzo wysokie czwarte miejsce. W tegorocznym Pucharze Polski wystartowało 248 zawodników z 40 klubów.

Zawodnicy, którzy ostatecznie znajdą się w składzie Reprezentacji Polski na Euro 2021,
14 listopada rozpoczną zgrupowanie w COS OPO Zakopane a następnie 22.11.21 r. wylecą
do La Nucia/Benidorm przez Alicante aby rywalizować o medale XXXVI Mistrzostw Europy
w Taekwon-do (23 – 28.11.2021 r.).

(lkt)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię