Petro najlepszy

0
442

Zwycięstwem mistrza międzynarodowego Petro Golubki z Ukrainy (na zdjęciu) zakończył się XXXV Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego.

W zawodach rozegranych w Letia Business Center w Legnicy wystartowało 10 zawodników z Ukrainy, Łotwy, Indii oraz Polski w tym 3 arcymistrzów. Zwycięzca wypełnił trzecią normę arcymistrzowską i na najbliższym kongresie FIDE otrzyma ten zaszczytny tytuł. Doskonale zaprezentował się zawodnik legnickiej Miedzi Marcin Sieciechowicz który do ostatniej rundy walczył o normę arcymistrzowską. Ostatecznie z dorobkiem 5,5 pkt uplasował się na drugim miejscu.

Na zakończenie turnieju została rozegrana przez arcymistrza Łukasza Cyborowskiego symultana szachowa dla VIP-ów w której to 8 zawodnikom spośród 13 uczestników udało się wywalczyć remis. Szczegółowe wyniki na stronie www.pucharwojewody.legnica.pl.Warto dodać że jest to jedyny taki turniej w Polsce o tak wieloletniej tradycji.Organizatorami turnieju był Dolnośląski Związek Szachowy oraz K.Sz.Miedź Legnica.

(kow)

Fot. (kow)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię