Na szachownicy jest OK

0
1058

Z kolejnymi medalami powrócili z juniorskich zawodów młodzi szachiści   Miedzi Legnica.  Wywalczyli sześć medali na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych.

W zawodach rozegranych w Świdnicy wystartowało ponad 230 zawodników którzy zmagali się na dystansie 7 rund. W grupie dziewcząt do lat 10 srebrny medal wywalczyła Daria Repetilo. Młoda zawodniczka z Ukrainy która od niedawna reprezentuje legnicki klub zdobyła 5,5 pkt w 7 pojedynkach i zdobyła zasłużenie tytuł wicemistrzyni. W grupie chłopców do lat 10 rywalizowało 37 zawodników  i  w niej świetnie zaprezentował się Oliwier Kulczycki zdobywając brązowy.

Postawa legniczanina była ogromną niespodzianką bo nie należał do faworytów. Kolejny medal dla  Miedź Legnica wywalczył Grzegorz Komendecki. W grupie chłopców do lat 12 zgromadził 5 pkt i zasłużenie zajął 3 miejsce. Srebrny medal w grupie do lat 14 wywalczył Antoni Komendecki. W bardzo wyrównanej grupie zdobył 5,5 pkt i powiększył swój imponujący dorobek medalowy. Kolejne dwa krążki dorzuciły dziewczyny do lat 18. Weronika Szachniewicz (na zdjęciu) zdobyła srebro a Paulina Kowalczuk brąz. Kolejny świetny występ legnickich szachistów potwierdził że w Legnicy talentów szachowych nie brakuje i z pewnością jeszcze nie raz usłyszymy o kolejnych sukcesach miłośników królewskiej gry.