Miedzianka gotowa. Derby, Lech i… Weszło

0
471
Piłkarze Miedzi przygotowania do wiosennej batalii w Fortuna 1 Lidze rozpoczną 6 stycznia. Legniczanie planują rozegranie ośmiu meczów kontrolnych, w tym dwa sparingi „derbowe” z Górnikiem Polkowice i Chrobrym Głogów.

Tuż po powrocie do zajęć zielono-niebiesko-czerwoni przejdą badania medyczne i wydolnościowe. Potem dwa mecze pomiędzy naszymi dolnośląskimi ekipami. Pierwsze spotkanie podczas okresu przygotowawczego podopieczni trenera Wojciecha Łobodzińskiego rozegrają 15 stycznia, gdy zmierzą się z Górnikiem Polkowice. Tydzień później Miedź zagra z innym pierwszoligowym rywalem – Chrobrym Głogów.
Natomiast 29 stycznia zmierzy się z liderem PKO BP Ekstraklasy Lechem Poznań.
W dniach 1-12 lutego zespół znad Kaczawy przebywać będzie na zgrupowaniu w Turcji. Bazą legniczan będzie kompleks Goldcity w Kizilagac, w rejonie Alanya. Miedź bywała tam już w przeszłości. Miejsce to doskonale zna również trener Wojciech Łobodziński, który osobiście wybrał ten ośrodek ze względu na dostępną infrastrukturę treningową i przede wszystkim boiska o bardzo dobrej nawierzchni trawiastej. W Turcji legnicki zespół wstępnie planuje rozegrać trzy gry kontrolne.
Po powrocie ze zgrupowania piłkarzy Miedzi czekają jeszcze sparingi z KTS Weszło oraz KKS-em Kalisz. Wznowienie rozgrywek Fortuna 1 Ligi zaplanowane jest na ostatni weekend lutego. Legniczanie zmierzą się wówczas ze Skrą Częstochowa.
Ciekawostką będzie spotkanie sparingowe z KTS Weszło, czyli ekipą popularnego red. Krzysztofa Stanowskiego. Będzie coś o Miedzi w „Piłkarskim Kanale”? 😉
Plan przygotowań Miedzi Legnica do ligowej wiosny:
6 stycznia: start przygotowań,
7-8 stycznia: badania medyczne i wydolnościowe,
15 stycznia: sparing z Górnikiem Polkowice,
22 stycznia: sparing z Chrobrym Głogów,
29 stycznia: sparing z Lechem Poznań,
1-12 lutego: zgrupowanie w Turcji (3 sparingi),
18 lutego: sparing z KTS Weszło,
19 lutego: sparing z KKS Kalisz.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię