JEDZIE ODWIEDZIĆ DRAKULĘ

0
1071

Piotr Ziętal niczym wino (choć on osobiście woli chmielowy trunek), z każdym rokiem podkręca tempo rowerowego zdobywania Europy. Patronujemy jego kolarskim wyczynom. Zbliża się lato, czyli….

– … Tradycyjnie powoli rozkręcam się, maraton rowerowy w Lesznie, i treningi, treningi… – mówi Piotr Ziętal, legnicki listonosz, kolarski połykacz kilometrów.

– Zanim spytam o najbliższy maraton, powiedz jak sportowo wyglądały Twoje pierwsze miesiące tego roku?

– Spokojnie, od marca powolne treningi, kwiecień zimny i teraz rozkręcam się!

 

 

– To przejdźmy do meritum. Gdzie, kiedy wybierasz się w rowerowe zdobywanie Europy?

– To kolejna samotna wyprawa rowerowa 09.06.-02.07.2017r. Legnica – Rumunia – Legnica 🙂 w 24 dni. Mam zamiar zwiedzić Cimitirul Vesel, wesoły cmentarz położony w miejscowości Sapanta przy granicy z Ukrainą. O wyjątkowości cmentarza w skali Europy stanowią unikalne kolorowe, drewniane nagrobki, na których wyrzeźbione są scenki z życia pochowanych tam mieszkańców wioski, często opatrzone dowcipnymi wierszykami mówiącymi o zmarłych lub przyczynach, z powodu których rozstali się z życiem. Obecnie jest ich około osiemset. W Transylwanii zamierzam zmierzyć się z drogą Transfogaraską o długości 90 kilometrów i wysokości 2042 m n.p.m. A także miasto Istria założone zostało w połowie VII wieku p.n.e. Histria jest najstarszą grecką kolonią na zachodnim wybrzeżu Morza Czarnego i jedną z najstarszych w całym basenie Morza Czarnego. Jest też najstarszym, potwierdzonym miastem na terytorium obecnej Rumunii. I oczywiście Bukareszt.

– Sprzęt już przygotowany?

– Oooooczywiście to podstawa.

– Kto pomaga w wyprawie?

– Wielkie dzięki dla firm: Kemper, Zgarniacze Wróblewski, Profi Meble Legnica, Kominki Focis, Pateh, Serwis Anten MarioSat, Sklep rowerowy WORBIKE. Wielkie dzięki za trzymane kciuki Dorotce, Ani, Konradowi, przyjaciołom i znajomym. Wyprawę dedykuję wnuczkowi Aronkowi!!!

Marek Szpyra

Fot. (arch.P.Ziętal)

Udostępnij
Poprzedni artykułTALENTY POSZUKIWANE
Następny artykułSKARBÓWKA W ROZBIÓRCE

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię