JAK ZA DAWNYCH LAT

0
2977

Byli piłkarze Górnika Polkowice pokonali oldbojów Zagłębia Lubin 6:2. Spotkanie towarzyskie rozegrano na stadionie przy ul. Kopalnianej w Polkowicach.

Od pierwszych minut spotkanie toczyło się pod dyktando polkowiczan. To gospodarze byli stroną dominującą i zasłużenie sięgnęli po zwycięstwo. Pierwszy gol dla Górnika padł już w 7. minucie. Wówczas składną akcję zespołu skutecznie wykończył Grzegorz Walaszkiewicz i było 1:0. Chwilę później bramkarz Zagłębia musiał ponownie wyjmować piłkę z siatki, a na listę strzelców wpisał się Wiesław Wabik, kapitan polkowickich oldbojów. Przed przerwą gospodarze dołożyli kolejne, dwa gole rywalom, a autorami tych trafień byli Sebastian Jędrzejewski i Grzegorz Walaszkiewicz. Pod koniec pierwszej połowy padła pierwsza bramka dla Zagłębia, a pięknym strzałem głową popisał się Zbigniew Grzybowski. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal stroną dominującą byli polkowiczanie, którzy ostatecznie pokonali miedziowych 6:2.

– Górnik pokazał się dzisiaj z bardzo dobrej strony. Choć zostawiliśmy sporo zdrowia na boisku, rywale byli od nas po prostu lepsi. Mimo wysokiej porażki jestem bardzo zadowolony. Na stadionie panowała fantastyczna atmosfera. Dziękuję Górnikowi za świetny mecz i za zorganizowanie tej imprezy – mówi Romuald Kujawa, ikona lubińskiego Zagłębia.

Swojego zadowolenia z wygranej nie krył po meczu Sebastian Jędrzejewski, zawodnik polkowickiej oldbojów.

– Cieszymy się z tego zwycięstwa. Zagłębie zawsze było mocne, ale dzisiaj to my byliśmy stroną dominującą. Musimy jeszcze trochę popracować nad skutecznością, bo wynik mógłby być zdecydowanie wyższy. Na szczęście spotkanie przebiegało w duchu fair play i żaden z zawodników nie nabawił się kontuzji – kończy Sebastian Jędrzejewski.

Zwieńczeniem imprezy był wspólny posiłek, przy którym byli zawodnicy wspominali swoje najpiękniejsze lata z czasów kariery piłkarskiej.

Górnik Polkowice – Zagłębie Lubin 6:2
bramki: Grzegorz Walaszkiewicz (2 gole), Wiesław Wabik, Sebastian Jędrzejewski, Krzysztof Kłosiński, Kamil Nowakowski – Zbigniew Grzybowski, Robert Malawski.

Składy:
Górnik Polkowice: Jan Poczta, Marcin Jeziorny, Marek Rybitwa, Krystian Boczek, Adam Barczuk, Wiesław Wabik, Mariusz Szczygieł, Kamil Nowakowski, Dariusz Kwas, Grzegorz Walaszkiewicz, Sebastian Jędrzejewski, Mariusz Niewiedziała, Jacek Masiczak, Krzysztof Kłosiński, Bogdan Kureń, Sławomir Ludwiczak, Krzysztof Wabik

Zagłębie Lubin: Krystian Bednarz, Ireneusz Kramer, Robert Malawski, Arkadiusz Żarczyński, Robert Rzepa, Andrzej Wójcik, Romuald Kujawa, Zbigniew Grzybowski, Zenon Gurga, Krzysztof Szałamiewicz, Mariusz Blaut, Tomasz Tomasiewicz, Witold Kasprzycki, Wiesław Stańko, Mariusz Holeniewski, Piotr Hurej.